Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЖАХЛИВІ ПОДРОБИЦІ. Тайра розповіла сенату США про тортури у російському полоні

Опубліковано: 16 верес. 2022 р.
00:00 Тайра дала свідчення Гельсінській комісії США. Вона розповіла про звірства, свідком яких стала в Маріуполі та в російському полоні. Ми рекомендуємо уважно прочитати речення нижче — це прямі докази злочинів російської армії з перших уст потерпілої — парамедикині, уповноваженої з питань реабілітації учасників бойових дій у ДемСокирі Юлії Паєвської (Тайри).

00:24 За професією я графічний дизайнер, а також президент однієї з федерацій Айкідо України. Росіяни називають мене нацисткою. Так вони називають усіх, хто чинить їм спротив, або просто не хоче бачити росію в Україні. Перші 20 днів цієї війни я провела в Маріуполі, який перетворився на пекло. Після цього я провела 3 місяці в російському полоні. І це теж було пекло».

02:11 Коли мої кати пропонували мені вчинити самогубство, я сказала — ні. Я хотіла побачити, що буде завтра, мені було цікаво, як далеко вони зайдуть у своєму безумстві і злобі. І ось одного дня, коли здавалося, що надії немає хтось зазирнув у вічко і назвав моє ім’я. “Забирай свої речі й на вихід” — так почався мій шлях на волю».

02:48 Колос на глиняних ногах — це суть російської імперії. Це доведено нашою армією, що жене ворога з нашої землі. Дякую вам за те, що так багато даєте, щоб ми прогнали їх, але потрібно більше. Сподіваюсь, ви тут не через цікавість, сподіваюсь, що ви тут, щоб не дозволити цьому продовжуватись».

04:00 Мертва дитина на руках у матері, семирічний хлопчик із вогнепальним пораненням, що помирає в мене на руках, тому що я не можу відвести смерть. В’язні, що тижнями кричать у камерах, і помирають від тортур без медичної допомоги, помирають у пекельних муках. І єдине, що вони відчувають перед смертю, це знущання та побиття. Я пам’ятаю очі мого друга, які я закрила перш ніж охолоне його тіло, ще одного друга, і ще одного, і ще одного…

04:57 Я бачила пів мільйона людей, що помирали під авіаударами — методичними, сплановиними. Авіаударами по лікарнях та житлових масивах. Лікарня, переповнена пораненими солдатами та цивільними, де закінчилися знеболюючі та інші медикаменти, антибіотики невдовзі закінчаться теж. Хірурги та медперсонал, які сплять по три години на добу, тому що операції йдуть одна за одною.

07:00 В’язні, котрих змушують роздягатися, перш,ніж їх повільно вб’ють. Спеціально облаштовані кімнати тортур. Справи на в’язнів абсолютно однакові, де в паперах міняють тільки ім’я, і навіть вказана стать затриманого не міняється. Ніхто насправді нічого не розслідує. Докази здобуваються тільки шляхом нелюдських тортур. Я свідок цього, як і тисячі полонених. Я говорю від їхнього імені.

08:12 Солдат, який помирав шість днів: «Наш солдат помирав у сусідній камері. Він кричав шість днів. Сам. На сьомий день його тіло поклали на ноші співкамерники, щоб охоронці тюрми забрали те, що від нього лишилося. Інший солдат помирав від тортур тихо, і про його смерть ми дізнались пізніше. І це тільки невелика частина того, що я знаю особисто.

10:02 Жертви, що мій народ кладе на алтар свободи, це жертви у Світовій війні, і я знаю, що ми переможемо. Але, навіть після нашої перемоги, ворог відновить сили для агресії й історія зробить коло, якщо нічого не зміниться. Смерть. Страждання. Ріки крові. За що? Навіщо?

11:42 Один із моїх катів спитав мене: «Знаєш, чому я роблю це з тобою?» Я відповіла: «Тому, що можеш». Він не чекав такої відповіді. Але це правда. Вони роблять це, бо можуть. Тому що одного разу їм це дозволили. Тому що світ дав їм ілюзію такої вседозволеності. Світ мовчав, дивлячись на злочини росіян у Грузії, Сирії і так далі. Але перемоги української армії останнього тижня доводять — їм більше не дозволено. І їхнє право сили — усього лише ілюзія. Це колос на глиняних ногах.

Як завжди, вони обирають стратегію уникання. Наших полонених утримують на території так званих ЛНР та ДНР, і це дозволяє росіянам перенести відповідальність на так звану владу так званих республік, щоб уникнути покарання. Але всім відомо, що нічого не відбувається на окупованих територіях без наказів із москви. І російські спецслужби стоять за кожною з них.

17:15 Нас підтримують. І найбільше — народ Сполучених Штатів, котрі напряму підтримують нашу боротьбу за виживання, а також представники в обох палатах конгресу США. Я хотіла б використати цю можливість і подякувати всім вам за ваш сильний голос у підтримку та за забезпечення історичної за масштабом безпекової допомоги. Будь ласка, продовжуйте! Підтримайте новий бюджет допомоги на 1.7 мільярда доларів. Визнайте росію спонсором тероризму. Визнайте цю агресію геноцидом. Допоможіть нам врятувати Україну, Європу та весь демократичний світ. Дякую!».

18:58 Відповіді на запитання

🇺🇦 Підримай ЗСУ - https://bit.ly/2YktUqq
🔔 Підписуйся і натискай на дзвіночок
🇺🇦 Впливай на рух через додаток - https://webapp.sokyra.party/

📱Залишаймося на зв'язку:
- https://www.facebook.com/sokyra.space
- https://www.instagram.com/demsokyra.space/
- https://t.me/D7_channel
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить