Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Орша 1514: як Костянтин Острозький переміг московських окупантів // Історія без міфів

Цікаве
Опубліковано: 6 верес. 2022 р.
Підписатися
🔥 Наш мерч 👉 https://www.instagram.com/p/CYjpgYboVe5 або https://t.me/HWM_merch
Ставай нашим спонсором https://www.youtube.com/channel/UCXx3yVx9paWJ-BLZVqQ8CRQ/join
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598
PayPal 💳 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 hwm.cooperation@gmail.com

8 вересня 1514 року об’єднані війська Русько-Литовської держави та Польщі під командуванням князя Костянтина Острозького завдали нищівної поразки московським окупантам на берегах Дніпра поблизу міста Орша (нині Вітебська область, Білорусь). На боці переможців билися предки сучасних українців, білорусів, литовців, поляків, чехів, німців, угорців. Ворог зазнав багатотисячних втрат. У полон потрапили обидва воєводи Васілія ІІІ – Іван Чєляднін і Міхаіл Булгаков. Яким було значення битви під Оршею для історії Європи й чому князя Острозького сучасники порівнювали з Александром Македонським, Ганнібалом і Сципіоном, а в наші дні його ім’я присвоюють військовим частинам – розповідаємо в новому випуску “Історії Без Міфів”.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить