Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Цілющі джерела Волині І Джерело Святого Миколая І Джерело Свято-Успенського Липківського монастиря

Подорожі
Опубліковано: 10 листоп. 2022 р.
Підписатися
У цьому відео ви дізнаєтеся про унікальні цілющі джерела історичної Волині. А саме зрозумієте унікальний феномен Sacred Water (Сакральної джерельної води). Український дослідник і кандидат філософських наук Віталій Щепанський розповість вам історію та відкриє таємниці унікальних джерел, які є справжніми сакральними центрами Рівненської області, а саме джерело Святого Миколая у селі Гільча Перша, Здолбунівського району та джерело у Свято-Успенському Липківському чоловічому монастирі в Гощанському районі. Ці два джерела є справжніми осередками цілющих джерел Волині.

Трохи історії та сенсів.

Вода, яку ми знаємо, існувала до будь-якої форми життя. Найбільш поширена на Землі молекула - це оксид водню або Н2О. Простий ковалентний зв'язок двох атомів водню з одним атомом кисню, вода є розчинником, що опосередковує всі молекулярні процеси життя, а його рух у вигляді рідини та льоду також сформував рельєф Землі.
Ймовірно, джерела води були найдавнішими сакральними природніми місцями – першими об’єктами, де люди шукали доступ до понад-людського світу (раніше вони це робили на інших топографічних об’єктах, які вважалися сакральними по всьому світу наприклад, гори, дерева, скелі та печери). Очевидна необхідність у воді означала, що її не лише шанували, але й захищали, і доступ до неї, безперечно, оспорювався соціальними групами. Нині ця тенденція також набуває нового звучання через екологічні проблеми і зменшення доступу до чистої питної води. Люди переживали, а потім боялися, втрати такий цінний ресурс. Під охороною табу, обрядів і понад-людських сил, деякі джерела прісної води вважаються порогами до інших світів. Приймаючи різноманітні фізичні форми у всьому світі, такі джерела води регулярно називають сакральними джерелами або колодязями.

Джерело Свято-Успенського Липківського чоловічого монастиря

Недалеко від м. Гоща, Рівненського району є с. Липки. Про святе джерелом існує кілька легенд, а історія с. Липки має дві версії, пов’язаних зі знищенням села татарами: перша версія – коли татари знищили захисників поселення і спалили церкву, друга – коли церква з її захисниками та більшістю загарбників провалилася в підземелля, а на тому місці з’явилася водойма.

Джерело Святого Миколая у селі Гільча Перша

Джерело святого Миколая, що знаходиться в урочищі с. Гільча, Рівненського району. За легендою там вдарила Божа блискавка, де вона лишила свій слід виникло джерело. Тому його інколи називають «громовим». За іншою версією люди, які прийняли хрещення Володимира 988 р., поверталися додому з Києва, сіли на пагорбі відпочити. Коли вони підійшли до потічка, побачили у ньому відображення образу святого Миколая Чудотворця.

Бажаєте фінансово підтримати?

🔥 Автор і ведучий : Віталій Щепанський
🐦Відеозйомка : Альона Дмитрук
🔥 Партнер проекту: Телеграм-канал "Обранці духів"
https://t.me/obranciduchiv
🔷 Дизайн: Wake Up Media production
🔷 Facebook: https://www.facebook.com/WakeUpMediaUA
📲 Instagram: https://www.instagram.com/wake_upmedia/
📱 Telegram: https://t.me/wakeupmed

✅ З питань реклами: tureligious@gmail.com

У відео використана ліцензійна музика сервісу Tunetank.com


#Україна #мандруйукраїною #волинь
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить