Є думка, що гарний рясний сад буває тільки півроку, до холодів. Проте завдяки декільком правилам і прийомам це можна виправити. У цьому відео ми дізнаємося, що робити і як зберегти зовнішній вигляд вашого саду восени та взимку.
Приємного перегляду!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #осіннійсад
НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Звернення щодо війни в Україні
1:13 – Найважливіше у формуванні саду.
2:07 – Структурні кущі в саду.
8:55 – Дерева для зимового саду.
10:25 – Як клен може бути акцентним узимку?
12:45 – Яку ялинку обрати в сад, щоб наряджати на Новий рік?
14:05 – Сосни та злаки: як урізноманітнити картинку саду?
16:15 – Створення настрою саду квітами
Всім привіт! я – Андрій Каранда, вітаю вас на своєму ю тюб каналі. Сьогодні поговоримо про те, яким буде сад восени і взимку.
Коли ми формуємо сад і робимо його проект, ми спочатку маємо подумати про те, який вигляд він матиме взимку. Ми маємо сформувати обрис саду таким, щоб були структурні рослини: листяні, хвойні, стрижені, вільнорослі дерева та кущі.
Позаду мене знаходиться живопліт з ялівця скельного Скайрокет, який був використаний для того, щоб приховати неприглядні сусідські будівлі. Три роки тому він був висаджений кроком 70-80 см один від одного, висота була 1,4 м. Цього року ми його підстригли вперше і залишили на висоті 2,4 м. Живопліт є першою структурною рослиною в цьому саду. Друга — кущ гортензії деревовидної “Анабель”. Якщо їх зрізати навесні, а не восени, то отримаємо додаткову структурну рослину для нашого саду. Гортензії висаджені блоками і, таким чином, об’єднує територію. Третя рослина цього саду — вільнорослий кущ, барбарис “Кобольд”. Це чудова альтернатива самшиту.
Праворуч знаходиться рослина, яка тримає каркас усього саду — спірея японська Little Princess. Вона росте невеликим кущем, 50-60 см в діаметрі. Сад складається з блоків квітників, що поділені за кольорами — і всі вони прорізані спіреєю. Живий бордюр з цієї рослини був висаджений кроком 30-35 см і набрав свій об’єм за 3 роки. На завершення розмови про каркасні кущі в цьому саду поговоримо про дерен білий Елегантіссіма, що має червоні пагони взимку.
Праворуч від дерена можна побачити масив очитка видного “Діамант”, який я також не зрізаю восени. У нього цікаві “парасольки” і сухоцвіти, що легко переносять зиму і сніг зокрема.
Якщо перейти до дерев, то позаду мене є яблуня декоративна “Еверест”, що навесні рясно квітує білим. Попереду мене росте ще два дерева, горобини звичайні “Додонг”, що залишаються зі своїми плодами на зиму. Ці дерева розташовані по діагоналі через газон, що дозволяє об’єднати ділянку і сформувати яскраве забарвлення навіть у холодну пору року.
Ще одна окраса саду — клен червоний “October Glory”. Це акцент, який можна побачити з усіх боків. Це майже єдине велике дерево на ділянці, що поодиноко стоїть на газоні і цим привертає до себе ще більше уваги. Варто пам’ятати, що структура дерева може бути цікавою і без листя, просто формою крони.
Сосни кедрові дуже добре підійшла для цієї ділянки. Вони вільнорослі, м’які, мають приємне забарвлення. Поряд знаходиться рабінія (або акація). Вона цікава своїм рясним квітом та викривленими гілками, що допоможе взимку доповнити зовнішній вигляд саду. Виросте невисокою, близько 10 метрів.
Позаду мене можна побачити злаковий масив куничника гостроквітковго “Карл Фоерстер”. Він слугує ширмою для бесідки. Злаки я раджу залишати на зиму і не обрізати. До речі, через повільнорослість сосен, зараз одна з них навіть нижча за куничник і закрита ним. Тимчасово, звісно.
Незамінними рослинами в нашому саду можуть бути айстри новоанглійські та новобельгійські, що будуть квітувати восени. Це такі квіти, що створюють настрій саду.
Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/
Підписуйтесь на канал:
https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig
Раджу до перегляду:
ЛАНДШАФТНИЙ ДИЗАЙН | РОЗМОВА НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО
https://youtu.be/XnZwTtVrzZQ
ТОП-5 ПРИЙОМІВ СТВОРЕННЯ САДУ
https://youtu.be/u8Ei0gkC9uk
Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
#АндрійКаранда #ландшафтнийдизайн #осіннійсад
розгорнути опис
згорнути опис