Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Дорогоцінні вклади XVIІ–XIX cт. із зібрання Національного музею історії України

Цікаве
Опубліковано: 22 берез. 2022 р.
Ця екскурсія була знята до початку російського вторгнення в Україну. І попри всі складнощі, спричинені нападом російських фашистів, команда музею підготувала відео до публікування.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Як допомогти Україні: https://www.facebook.com/mist.museum/posts/507780020789075
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Виставка «Дорогоцінні вклади XVII–XIX ст. із зібрання Національного музею історії України» діяла у Скарбниці Національного музею історії України .

Ризниці українських церков мали величезну кількість дорогоцінних вкладів – подарунків від князів, гетьманів, старшини, впливових вельмож-іноземців із супровідними документами. Дарчі (вкладні) написи на експонатах містять інформацію про соціальний склад їхніх власників або донаторів. Також вони свідчать про масштаби меценатства та благодійності в часи існування козацької держави – Гетьманщини.

На виставці було представлено близько 30 предметів – церковних і світських старожитностей із дорогоцінних металів та тканини роботи українських та західноєвропейських майстрів-золотарів XVII–XIX cт.

Відвідувачі могли побачити дорогоцінні вклади від гетьмана Івана Самойловича, київського полковника й родича гетьмана Івана Мазепи Костянтина Мокієвського, вклади архімандритів Києво-Печерської лаври – Іоникія Сенютовича, Зосими Валкевича, очільника лаврської іконописної майстерні Алімпія Галика. У експозиції також були представлені золота митра кінця ХVIII ст. роботи майстра Григорія Чижевського, яка походить із ризниці Успенської церкви, та риза до ікони Успіння Богородиці роботи відомого українського майстра Івана Ярославського (1876).

Екскурсію виставкою проводить її кураторка – Оксана Терещук, старша наукова співробітниця Скарбниці Національного музею історії України.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить