Щоб підтримати наш канал:
Патреон:
https://www.patreon.com/Gutsulandia?f...
Приват Банк:
5363 5420 2021 6546
Будейчук М. О.
Щоб дізнатись якусь інформацію про цілителів, підписуйтесь в наш інстаграм:
https://www.instagram.com/misha_budeichuk/
Не думав, що до цього дійде, але після того, як в магазинах тиждень не було солі, я зрозумів, що прийшла пора нам згадати, як же добували сіль наші предки тисячу років тому. Галичина та Буковина славились з-давна своїми солоними джерелами, де видобували сіл для всієї Европи. в Карпатах є багато таких джерел з ропою, солоною водою або ж сировицею, з якої можна випарювати сіль. Сьогодні ми знайдемо одне з таких джерел у Делятині на Надвірнянщині та проведемо експеримент випаривши 5 літрів ропи. Як ви думаєте, скільки може вийти кілограм солі з 5-ти літрів води? Напишіть про це в в коментарях. Якщо в вашому поселенні також є особливе джерело, напишіть про це! А також підписуйтесь на наш канал, якщо ви ще цього не зробили! Все буде Україна!
Спокон віку чумацький шлях пролягав через Карпати. Ця дорога була однією з основних артерій тодішньої Євразії. В околицях Делятина знаходять кельти, які датують ще періодом, коли правила в світі Римська імперія. Кажуть, що соляну індустрію саме римляни і почали розвивати на наших землях. Уявіть, що з тих часів тут уже був соляний центр. Людей, які перевозили сіль на возах називали чумаками.
ЗСУ - то сила! Всіх вас закликаю підтримувати нашу крмію, щоб швидше вигнати ворога з наших земель. Все буде Україна! Рашисти окупували наш Соледар на Донеччині та зупинили видобуток солі для нашої Неньки, тому колапс із сіллю тільки починається.
Науковець Любомир Винник в 1969 році знайшов у Делятин дерев‘яні труби, які ймовірно, що дійшли до нас ще з епохи Римського часу. Дерево закам’яніле та неймовірно давнє. Трубопроводи з цілісних дерев‘яних колод будували ще в Римську епоху, а сталл обручів Єгипетсько-арабська з якої виготовляли мечі, шоломи та щити у Візантії. Трубопроводи в Делятині ймовірно що є частиною давніх соляних шляхів з Риму в Константинополь. Історики вважають, що тисячі років доставляли прикарпатську сіль сухопутними та водними шляхами по Дністру та Дунаю!
розгорнути опис
згорнути опис