У випуску:
- Росія завдала масованих ракетних ударів по Запоріжжю, Кривому Рогу та інших містах. Вже є інформація про загиблих та поранених, а також про масштабні руйнування. Ситуація на підконтрольній Україні частині Луганської області суттєво погіршилась в останні тижні. Росіяни наблизились і почали штурм обласного центру - Сєвєродонецька і вже майже оточили його.
- Українська армія перебуває під найбільшим тиском від початку російського вторгнення. Генштаб каже, що росіяни, схоже, зосереджують свої сили для чергового наступу. Запеклі бої тривають навколо Сєвєродонецька і Лисичанська, де росіяни зазнають великих втрат, передають кореспонденти ВВС. Українська армія хоч і уповільнила наступ росіян, але зупинити їх поки не вдається. В районі боїв досі перебувають тисячі цивільних.
- Володимир Путін підписав указ про спрощений прийом жителів Херсонської та Запорізької областей у громадянство Росії. Росія окупувала майже всю Херсонську область та більшу частину Запорізької. Окупаційна влада поставила там свої самопроголошене керівництво, запроваджує рубль та переводить навчання на російські підручники. Проте Росія так і не наважилась провести у цих областях референдум про входження до Росії. Хоча чиновники РФ вже кажуть про приєднання цих регіонів до Росії.
- У Давосі, де відбувається економічний форум, президент Володимир Зеленський по відео зв’язку заявив, що Україна не вестиме переговори з Росією, поки та не відведе війська до лінії 24 лютого. Що відбувається на полях зустрічі найвпливовіших лідерів від політики і бізнесу дізнавалася Наталія Скофенко.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у виступі на Міжнародному економічному форумі в Давосі, заявив, що ситуація на Донбасі "надзвичайно погана". Він зазначив, що якщо Україна не отримає реактивні системи залпового вогню, то не зможе звільнити Херсон. Водночас, якщо Росія залишиться у Херсоні, то вони створюватимуть загрозу центральній Україні і в напрямку Одеси, і продовжать красти зерно.
- Буча після де-окупації. Українська влада сповнена рішучості відновити і відбудувати Бучу.
- Російськомовні українці переходять на українську в повсякденні. Тисячі дорослих переселенців записуються на курси вивчення української мови у Львові. У Харкові перейменували вулиці та район, чиї назви були пов'язані з країною-агресором. Історики, лінгвісти, соціологи пояснюють - це не просто сплеск патріотизму. Українці стають ще упевненими у собі та своїй ідентичності.
Підписуйтесь на канал ВВС News Україна:
https://www.youtube.com/user/UkrainianBBC
Всі новини: http://bbc.in/1vBFclj
Ми у соцмережах:
Facebook: https://www.facebook.com/BBCnewsUkrainian/
Твіттер: https://twitter.com/BBC_ua
Твіттер російською: https://twitter.com/bbcukrainian
Telegram https://t.me/bbcukrainian
Telegram російською: https://t.me/bbcnewsukrainian_ru
Будь ласка, зберігайте пристойність, такт і доречність ваших дописів.
Не слід надсилати повідомлення, які порушують закон, закликають до переслідування чи сприймаються як переслідування, містять погрози, образи, наклеп, непристойності, людиноненависництво, дискримінацію за расовою чи статевою ознакою тощо.
Наші сторінки читають користувачі різного віку, тому не вживайте, будь ласка, лайливих слів.
Не надсилайте копії свого повідомлення чи дуже подібні повідомлення кілька разів.
Не надсилайте повідомлення з URL, який не стосується теми допису.
ВВС зберігає за собою право не публікувати ваші коментарі. Якщо ви з цим не погоджуєтеся, будь ласка, не надсилайте їх.
розгорнути опис
згорнути опис