Міністерство оборони продовжує стабільне і ритмічне постачання засобів індивідуального бронезахисту та речового забезпечення для нашої армії.
Протягом 17-24 травня для забезпечення підрозділів надійшло:
• 19,8 тис. од. бронежилетів,
• 12,6 тис. шоломів,
• 9,2 тис. пар взуття,
• 19,6 тис. комплектів форми.
Протягом доби на облік буде поставлено ще понад 7 тис. бронежилетів.
Як я вже говорила на минулих брифінгах, ми забезпечуємо резерв, щоб він був у розпорядження Збройних Сил, щонайменше на дві бригади.
Особлива увага приділяється забезпеченню формою. Ми активно співпрацюємо з українськими виробниками, які гарантують якість та вчасне виконання поставок. Вони вже завантажені замовленнями до кінця року.
У цьому процесі вузьким місцем є навіть не виробничі потужності. Адже є виробництва на заході Україні, в тому числі ті, які переїхали зі сходу та розгорнули роботу завдяки саме контрактам Міноборони. Виробники вказують на те, що не вистачає кваліфікованого персоналу, швачок. Багато жінок виїхало, це є певними обмежувальним фактором. Тому одночасно ми активно працюємо з міжнародними виробниками та партнерами.
Хочу підкреслити, що вже триває робота щодо накопичення запасів зимової форми. Адже, як то кажуть, зима близько.
Міноборони активно працює і по інших напрямках забезпечення. Скажімо, для забезпечення проживання у польових умовах укладено низку контрактів на постачання палаток різних типів. Йдеться про тисячі одиниць. При виборі дуже ретельно враховуються побажання Збройних Сил. Я не можу озвучувати загальну кількість, але просто зараз розвантажується чергова поставка, де 480 палаток. Одразу за нею ще одна партія з 320 палаток. Тобто це ритмічний процес, який іде без зупинок.
ІІ. Стосовно грошового забезпечення – вчора ми оприлюднили роз’яснення міністра оборони Олексія Резнікова щодо того, які виплати зараз здійснюються нашим захисникам і захисницям, як це технічно відбувається.
Цей матеріал є в мережі. Раджу усім військовослужбовцям та членам їхніх родин його знайти і подивитись, там є відповіді на багато питань.
Окремо буде підготовлено роз’яснення щодо виплат пораненим, а також родинам наших загиблих воїнів і тих, хто зник без вісті. Міністерство оборони повністю відкрито в цьому плані і готове надавати необхідну підтримку та роз’яснення. Щоденно на гарячу лінію Департаменту фінансів Міноборони находить близько 100 дзвінків, надаються консультації або вживаються відповідні заходи реагування.
Хочу поінформувати, що за період дії воєнного стану на виплату грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України профінансовано 121,6 млрд грн.
Для порівняння виплати грошового забезпечення військовослужбовцям за період повномасштабного вторгнення:
Березень 20,9 млрд.
Квітень 38,1 млрд.
Травень 51, 5млрд.
Червень планується 64, 5 млрд (це приблизно стільки, скільки Міноборони перераховувало у 2021 за весь рік - місяць як у мирний час рік).
Зараз на рівні окремих частин ще триває підготовка виплат, оскільки йде узагальнення відомостей по бойовим наказам – бюрократичною мовою це називається «оголошення періодів участі військовослужбовців у бойових діях».
Заявки на фінансування від Збройних Сил дуже оперативно опрацьовуються.
ІІІ. Також хочу декілька слів сказати про поточні міжнародні контакти. Вчора міністр оборони мав низку телефонних дзвінків зі своїми візаві з інших країн. Зокрема, з міністром оборони Болгарії Драгоміром Заковим, міністром оборони Данії Мортеном Бедсковим.
Окремо хочу відначити, що вчора відбулася перша розмова нашого міністра з французьким колегою – Себастьєном Лекорню, якого призначили буквально 4 дні тому. Міністри спілкувалися десь 40 хвилин. Серед іншого, Олексій Резніков подякував Франції за поставку самохідних артилерійських установок CEASAR, які вже ефективно працюють на фронті.
Такі контакти надзвичайно важливі для розвитку співпраці, зокрема, для отримання необхідної зброї, над чим Міноборони працює буквально цілодобово.
розгорнути опис
згорнути опис