Якщо до війни поняття "податкове резидентство" ми розглядали лише в теоретичних цілях, то тепер маємо розбиратися в ньому вельми гарно.
Впродовж відео на кейсах стосовно Польщі розглянемо можливості і зобов'язання щодо сплати податків і оформлення трудових відносин, якщо ФОП працює не в Україні.
Правила податкового резидентства на ТГ-каналі Iplanpl: https://t.me/iplanpl/24 .
Poland Business Harbour: https://www.gov.pl/web/businessharbour-ua .
ДОУ. "Прошу поради. Як організувати переїзд ФОП-а до Польщі без зміни роботи?":
https://dou.ua/forums/topic/37317/ .
Податки та зарплати:
https://forbes.ua/innovations/polshcha-stala-drugoyu-domivkoyu-dlya-it-biznesu-s-ukraini-shcho-potribno-znati-pro-ii-rinok-podatki-ta-umovi-14042022-5435 .
Відео "Податкове резидентство. Як вийти з податкового резиденства України" :
https://youtu.be/g1RInZJpErg .
НАПИШІТЬ, будь ласка в коментарях, чи маєте досвід зміни податкового резидентства? Чи варто розглянути інші країні щодо тематики податків, якщо так - які саме?
Консультація (внизу - цитата, повністю читайте за посиланням: https://skslegal.pl/tax-alert-rezydencja-podatkowa-uchodzcow-z-ukrainy-pl-2/):
"Можливе призупинення терміну 183 днів перебування на території Республіки Польща.
Згідно з польсько-українською угодою про УПО, доходи від роботи, виконаної у Польщі, звільняються від оподаткування у Польщі, якщо вони не виплачуються польським роботодавцем або на його рахунок, а працівник не перебуває у Польщі більше 183 днів протягом даного календарного року. Цей період включає «дні фізичної присутності» у Польщі. У день завершення цього терміну звільнення від податку на доходи з винагороди за виконану роботу у Польщі, як правило, автоматично закінчується. Однак, якщо перебування у Польщі даної особи з України вимушене військовими діями і через них особа не повертається в Україну, ми вважаємо, що слід погодитися з тим, що закінчення терміну (183 дні) цього звільнення від сплати податку припиняється на час військових дій в Україні і продовжиться лише після їх закінчення.
Такий підхід обґрунтовується у змісті Коментаря до Типової конвенції Організації економічного співробітництва та розвитку про податок на прибуток та майно. Положення польсько-української угоди про УПО слід тлумачити відповідно до цього коментаря.
У ньому вказано, що період звільнення від сплати податків у 183 дні розраховується з урахуванням усіх днів перебування у даній країні (тобто у Польщі), «без урахування подій, які заважають особі виїхати». Виходячи з наших мовних та соціальних правил, слід припустити, що особа, яка втікає до Польщі з території України внаслідок ведення там бойових дій, не може повернутися назад, поки ці дії здійснюються. У такій ситуації ми маємо справу з подією, яка «заважає особі виїхати».
У такій ситуації особа не може вільно приймати рішення про місце свого проживання для цілей оподаткування. Схоже, що таке міркування має стосуватися й інших подібних ситуацій. Таким чином, доходи податкового резидента України від роботи, виконаної у Польщі, не повинні підлягати оподаткуванню у Польщі під час війни в Україні, навіть у випадку його перебування на території Республіки Польща більше 183 днів, якщо дохід виплачує іноземний, а не польський роботодавець."
Kseniia Havrina Co-founder, Legal counsel в LFITS:
Якщо що — 183-денний строк перебування був продовжено у зв’язку з воєнними діями на территорії України до березня 2023 року відповідно до ось цього рішення Ради ЄС: https://ec.europa.eu/home-affairs/policies/migration-and-asylum/common-european-asylum-system/temporary-protection_en.
Якщо ви надаєте послуги клієнту, який не є резидентом Польщі, та не орендуєте офіс чи кабінет від імені ФОП у Польщі — відповідно до ст.14 Конвенції про уникнення подвійного оподаткування у вас виникає зобов’язання сплачувати податки тільки на території України.
https://dou.ua/forums/topic/38172/?from=sbcomments#2404698.
Часомітки:
00:00 Вступ
01:00 Кейс 1. Працюємо в Польщі, повертаємось в Україну.
01:45 Кейс 2. Працюємо в Польщі і приймаємо рішення залишитися.
03:40 Кейс 3. Рішення ще не прийняте, як бути.
#ФОПєПодаток #Польща #ПодаткиФОП #ІТ
розгорнути опис
згорнути опис