Продавати чи зберігати озимий ячмінь фермерам, маючи утричі нижчу ринкову ціну?
Станьте спонсором каналу, і ви отримаєте доступ до ексклюзивних бонусів. Детальніше:
https://www.youtube.com/channel/UCy4AKkQ82Csg-j9eyAUt9Ww/join
00:00 початок
01:16 прогноз врожаю ячменю
02:51 використання та експорт ячменю
04:26 переробка ячменю
05:39 ціна на ячмінь
08:49 що робити фермерам
В Україні жнива почались традиційно з озимого ячменю. Аграрії Одещини та Миколаївщини трудяться на нивах, решта регіонів на низькому старті. І тут виникає дилема: що робити з майбутнім врожаєм? Наразі трейдери пропонують ціну у 2-3 рази нижчу ніж минулого року. При тому, що ціни на світовій біржі зросли на такий же еквівалент. То ж що робити фермерам — продавати за пропоновані 2-3 тис./т а подекуди і півтори тисячі чи притримати врожай до кращої ціни?
Статтю взято на порталі Куркуль. https://kurkul.com/spetsproekty/1332-prodavati-chi-zberigati-ozimiy-yachmin-fermeram-mayuchi-utrichi-nijchu-rinkovu-tsinu
Прогнози врожаю ячменю:
У 2022 р. посівні площі озимого ячменю становили 969 тис. га. У порівнянні з минулим роком цифра зменшилась на 10%. Лідерами за кількістю посівів культури стали південні регіони — Херсонщина, Миколаївщина та Одещина. Тому, зрозуміло, зібраний врожай буде меншим, ніж планувалось. І справа навіть не в ході відвоювання (віримо, що скоро в Херсоні замайорить наш прапор). Обстріли, міни, підпали полів в цих регіонах зменшать результат.
Минулого року було зібрано 4,9 млн т озимого ячменю, а середня врожайність склала 4,3 т/га. У порівнянні з 2020 р. врожай зріс на 47%. Але слід згадати, що саме у 2021 р. Україна зібрала рекордний врожай всіх зернових.
Загалом же, включаючи ярий ячмінь, в Україні було зібрано 9,6 млн т зерна культури. Тобто озимий ячмінь становив майже 50% від загальної кількості.
В цьому році з урахуванням наявних перехідних залишків загальна пропозиція ячменю становитиме 5,6 млн т.
Загальна потреба внутрішнього ринку становитиме близько 2,9 млн т, що майже на 15% менше, ніж минулого року. На жаль, через військові дії підстав говорити про нарощування внутрішнього споживання ячменю в Україні наразі небагато.
Використання та експорт культури!
Основним каналом реалізації ячменю незмінно залишався експорт до 50%.
«У 2020 р. Україна посіла 4 місце у світі, експортувавши понад 5 млн т ячменю, а у 2021 р. обсяги експорту зросли до майже 5,7 млн т.
Як зауважили в компанії Spike Brokers, культура споживання ячменю притаманна здебільшого арабським країнам. А це ринки збуту, до яких можна добратися лише морем. Тому єдиний варіант для ячменю — це шукати найближчий вихід до моря. На сьогодні ж логістика непередбачувана, складна і дуже дорога, особливо, якщо орієнтуватися на кінцевий пункт призначення «за морем».
«Якщо немає логістики та перспектив вивезення продукції на експорт, то вартість такого активу в Україні, на жаль, наближається до нуля»
Тож для оптимального збалансування попиту та пропозиції на ринку експорт ячменю у поточному сезоні мав би бути на рівні 2 млн т. Але прогнози експорту залишаються значно гіршими.
«За різними оцінками, експорт ячменю в новому 2022/2023 сезоні становитиме від 1 до 1,5 млн т, навіть попри стабільний попит на зовнішніх ринках. Маємо визнати, очікувати прориву експорту ячменю з України доти, поки у нас залишаються заблокованими морські порти — не варто!
Переробка ячменю!
Зерно ячменю використовується для виробництва круп, зокрема перловки та ячки, а також є сировиною (солод) для пивоварної промисловості. Водночас основною статтею споживання ячменю залишається його використання у виробництві кормів для тварин, переважно, у свинарстві.
За словами аналітиків, цьогоріч у продуктів переробки ячменю є вищі шанси виїхати закордон.
«ЄС зняв всі тарифні обмеження на ввезення української продукції, що діяли раніше.
На YouTube каналі Sergii Legostaev - АГРО це ПРОСТО! завжди актуальна інформація про новинки сільського господарства, огляди та порівняння тракторів, комбайнів та причіпної сільгосптехніки.
[✓] ПІДПИШИСЬ НА КАНАЛ http://www.youtube.com/c/SergiiLegostaev
[✓] Facebook спільнота: https://www.facebook.com/groups/agrovision.ua/
[✓] Канал в Telegram: https://t.me/agrovision
[✓] Інстаграм https://www.instagram.com/sergiilegostaev
#ціниназерно #ячмінь #SergiiLegostaev #АгроцеПросто #агробизнес #сільськегосподарство #фермерство
розгорнути опис
згорнути опис