Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ГУЛЯЙПОЛЕ Запорізька Область Підтримай Своїх

Влоги
Опубліковано: 2 лип. 2022 р.
Підписатися
В інстаграмі та фейсбуці я вже кілька тижнів щодня записую звернення до мешканців окупованих територій зі словами підтримки і нагадуванням, що ми всі українці. Гуляйполе начебто не підходить під категорію окупованого, але це героїчне містечко на перехресті вогню, вже четвертий місяць стоїть незламним бастіоном на шляху російської навали. І тому хочу підтримати гуляйпільців у їхній героїчній боротьбі, і показати цей ролик на ютуб-каналі також.

Російське вторгнення з 24 лютого найстрімкіше розвивалося на півдні України. Тут росіянам вдалося за пару тижнів захопити всю Херсонську область і вийти на кордони Запорізької. Далі війська РФ планували йти на північ, щоб взяти в кільце значні українські сили на Донеччині.

Плани ворога зруйнувало запорізьке містечко Гуляйполе. Воно тримається під нищівними обстрілами ворога, але не дає себе захопити. Цей населений пункт має славетну історію. У 1917-1920 роках тут був епіцентр партизанського українського руху і столиця "вільного будь-якої влади" району, де хазяйнував анархіст-революціонер Нестор Махно. Він тут народився, і я бував у його рідній хаті, спілкувався із нащадками махновського роду, а у Парижі був біля його поховання у колумбарії Пер-Лашезу. Тобто звернути увагу на Гуляйполе у мене є цілком особисті мотиви.

У відео використані фрагменти
https://www.youtube.com/watch?v=sBccbynwbeY&;t=25s
https://youtu.be/uXViB7uEpVQ

#махно #гуляйполе #україна
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить