Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Народжені Україною. Казимир Малевич. Епізод 2

Цікаве
Опубліковано: 30 черв. 2022 р.
Підписатися
Російська влада століттями подавала свою культуру як «величну». Однак «велика російська культура» була і є культурою імперії й створювалася представниками багатьох націй, зокрема й українцями. FILM.UA Group представляє цикл «Народжені Україною», присвячений діячам науки та культури України, яких увесь світ помилково ідентифікує як російських.
У другому епізоді ведучий Юрій Горбунов розповідає про Казимира Малевича, художника-авангардиста, засновника супрематизму, автора однієї з найвизначніших картин 20 сторіччя — «Чорний квадрат на білому тлі». Радянський тоталітарний режим визнав його роботи «шкідливими» й забороняв творити.
Все життя Казимир Малевич підкреслював, що його художнє бачення світу сформувало українське село.Він часто писав листи українською, надихався мотивами української народної творчості, вважав себе українцем й усім серцем любив Київ:«…мене все міцніш тягнуло до Києва. Неповторним залишався у моїй пам’яті Київ. Будинки, вимурувані з кольорової цегли, гориста місцевість, Дніпро, далекі обрії, пароплави. Усе його життя впливало на мене дедалі більше».
Більше про українську культуру та постатей, які на неї вплинули — у другому випуску циклу «Народжені Україною».
За підтримку проєкту про видатних українців FILM.UA завдячує нашим постійним партнерам.
«Корвалмент» покликаний берегти серця українців від стресу, нервової напруги та перевтоми.
Легкі на підйом дріжджі «Духмяна хата» плекають багатовікові традиції та підтримують наші цінності, адже ці українські дріжджі ідеально підходять для сімейних рецептів, що їх українці передають з покоління в покоління.
Mastercard забезпечує стабільну роботу безготівкових платежів та продовжує розвивати інноваційні фінансові сервіси для українців.

Виконавчий продюсер – Тетяна Носенко
Продюсери – Юлія Мордас, Олена Малкова
Сценаристи – Марія Квітка, Леонора Пащенко
Графіка – Євген Санніков

Mastercard
FB https://www.facebook.com/MastercardUk
Instagram https://instagram.com/mastercardukrai...

«Духмяна хата»
FB https://www.facebook.com/dukhmyana.kh
Instagram https://www.instagram.com/duhmyana.hata/

Корвалмент
FB https://www.facebook.com/kievvitamin
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить