Після набрання чинності у 2018 році закону «Про комерційний облік теплової енергії і водопостачання» питання стосовно лічильників води як квартирних, так і будинкових стають все більш актуальними. Тож пропонуємо до уваги тих, хто хоче розібратись у цих питаннях інтерв`ю з Євгеном Магльованним, членом НКРЕКП, який відповідає в комісії, в тому числі і за це питання.
ВАЖЛИВЕ ДОПОВНЕННЯ:
Вже після запису цього відео, а саме з 25.01.2019 набула чинності «Методика розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг». За цією методикою для безоблікових абонентів, тобто тих, у кого немає квартирних лічильників, нарахування відбувається за всю воду, що зайшла в будинок за мінусом спожитої абонентами з лічильниками та за обсягом зафіксованих витоків.
Та навіть якщо в багатоповерхівці встановлено 100% облік, добросовісні споживачі не захищені від можливих махінацій з лічильниками недобросовісних сусідів. Тому, що весь небаланс і в тому числі «комерційні втрати води в будинку» розподіляється між споживачами пропорційно їх споживанню. Отже, добросовісні споживачі будуть сплачувати за споживання недобросовісних сусідів, у яких лічильники з магнітами.
Чи можливо запобігти таким маніпуляціям ? З технічної точки зору, безумовно, є маса варіантів. Це і встановлення особливих антимагнітних пломб, які порушуються при дії на них магнітного поля, і встановлення спеціальних лічильників із антимагнітним захистом, який передбачає сильний звуковий сигнал при підвищенні магнітного поля. Отже, технічно все можливо. Залишається тільки - забезпечити встановлення антимагнітного захисту усіма споживачами будівлі. Це завдання не просте, але цілком реальне. Співвласникам будинку воно під силу. Варто тільки на загальних зборах прийняти відповідне рішення.
Так само співвласники можуть прийняти на загальних зборах і рішення про повірку всіх лічильників води. Або тільки в тих квартирах, де є сумніви щодо показів.
розгорнути опис
згорнути опис