Чи має Україна потенціал стримати епідемію туберкульозу після впливу COVID-19
Про це, у п'ятницю, 5 листопада, під час пресбрифінгу говоритимуть представники ВООЗ, Центру громадського здоров'я та НСЗУ.
Подія покликана привернути увагу широкої аудиторії до наслідків недостатньої уваги до туберкульозу під час розповсюдження COVID-19 та кроків, які робить держава, щоб боротьба з туберкульозом була ефективною. Питання протидії туберкульозу в Україні є одним із пріоритетних напрямів державної політики в сфері охорони здоров’я. Крім того, Україна приєдналася до Глобальної стратегії ВООЗ, ухваливши Державну стратегію протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, туберкульозу та вірусним гепатитам до 2030 року.
Спікери брифінгу та теми, які будуть обговорюватися:
Георгій Димов, національний фахівець з питань туберкульозу, Бюро ВООЗ в Україні, розкаже про основні тези Глобального звіту ВООЗ, зокрема, про те, як саме пандемія вплинула на розповсюдження захворювання у світі, досвід України на міжнародній арені та нові рекомендації ВООЗ.
Яна Терлеєва, завідувач відділу координації програм діагностики та лікування туберкульозу ЦГЗ МОЗ України, поділиться інформацією про те, як і хто має відрізнити туберкульоз від COVID-19, та розкаже про інноваційні методи лікування і діагностики туберкульозу, які стали доступні в усіх регіонах України.
Дмитро Самофалов, т.в.о. Голови Національної служби здоров'я України висвітлить тему супроводу та лікування людей, хворих на туберкульоз, на первинному рівні медичної допомоги.
розгорнути опис
згорнути опис