Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Чому українці не подорожують в Боснію і Герцеговину?🇧🇦 Мої враження від Сараєво

Подорожі
Опубліковано: 25 жовт. 2021 р.
Підписатися
Боснія і Герцеговина не є популярною країною серед туристів, а мені хотілося побачити саме її, пожити декілька тижнів у столиці Сараєво, дізнатися чим тут підкріпитися і яка на смак боснійська кава. Із країною і особливо зі столицею пов’язано декілька подій, що змінили хід історії не тільки регіону, але і світу. Але часто саме оці історичні події і наша пам’ять про них створює стереотипи, що шепочуть нам «не їдь туди, що там робити, нема там що дивитися, там же війна була, соціалізм, хіба це щось відмінне від нашого, є ж цікавіші країни».

Сараєво - багатокультурне, мультирелігійне місто, де в одному кварталі поряд мечеті, церкви і синагога, де незвично багато мусульман як для цього регіону, але релігійні свята не відмічаються в навчальних закладах, наприклад, а виключно вдома з сім’єю і міжкультурних конфліктів уникають. Тут є лінія з написом «зустріч культур», цілий район Башчарчія як спадок османського періоду, що тривав 4 століття, безліч торгових рядів і магазинчиків ремісників (дучани), 30-метрова годинникова вежа з турецьким часом, який змінюється в залежності від години заходу сонця в різні сезони. Башчарчія маж свою атмосферу, багато ресторанчиків щоб поїсти чевапі або випити боснійської кави.

Латинський міст і музей біля нього заслуговують уваги через початок Першої світової війни і убивство на мості, яке і спровокувало початок війни у 1914. Там є репліка авто ерцгерцога Франца Фердинанда, багато будинків австрійської доби, одні з перших (чи перші?) трамваїв у Європі. Звісно ж найсвіжіші події відбулися за період незалежності Боснії і Герцеговини, але найбільш відомі - ще коли існувала Югославія. У 1984 тут проходила зимова олімпіада і досі в місті ж закинута траса для бобслею. У 1992-1995 Сараєво пережило страшні роки війни і багато смертей, про які нагадують музей війни, геноциду, злочинів проти людства, монументи і цілі кладовища.

Я розумію, що згадки про війну і трагедію - не найкращий спосіб привабити туристів, але і ця сторона країни може бути надзвичайно пізнавальною. Сьогодні місто розвивається як культурна, творча, фестивальна столиця, де фільми і різні види мистецтва займають величезну частину життя міста.

Є ще стереотипи про те, що Боснія немає моря і тому не заслуговує такої ж уваги як сусідні Хорватія і Чорногорія. Але чи це справді так? А ви щось чули про море або природу Боснії і Герцеговини?

По дорозі до столиці я зупинилася у провінційному містечку Чапліна і звідти їхала до Сараєво боснійським потягом. Подивіться як виглядає там життя і залізниця у окремому відео: https://youtu.be/rcYmczOc1z8

Підписуйтеся на мій інстаграм https://www.instagram.com/tanyakudryashka/
Фейсбук https://www.facebook.com/tanyakudryashkablog
Ставайте моїм Патреоном https://www.patreon.com/tanyakudryashka
Використовуйте моє посилання для Booking, і я отримую невелику комісію.: https://www.booking.com/index.html?aid=1311508

Я українська мандрівниця, подорожую світом без зворотнього квитка. Одночасно повноцінно працюю і подорожую, ділюся своїм життям цифрової кочівниці через блог і відео.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить