Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Літня школа «Вулиці для людей» у Києві

Опубліковано: 22 жовт. 2021 р.
Підписатися
Результати школи для урбаністів та інженерів-проєктувальників «Вулиці для людей» пропонують рішення, як зробити вулиці на Подолі в Києві комфортними, безпечними та привабливими для людей.

Альбом типових рішень напрацювали учасники та учасниці літньої школи для кварталів Подолу між станціями метро Контрактова площа і Тараса Шевченка, а саме чотири ділянки вулиць: Почайнинська, Волоська-Оболонська, Ярославська, Турівська-Оленівська.

Чому саме ці вулиці?
Кейс кварталів Подолу було обрано в партнерстві з Сектором організації веломережі Управління координації й розвитку дорожнього господарства та інфраструктури Департаменту транспортної інфраструктури КМДА.

Київські вулиці вибирали для роботи за трьома критеріями:
намір міської влади провести роботи з реконструкції вулиці в наступні 3-5 років;
згода представників КМДА надати необхідні дані для літньої школи, а також їхня можливість долучитися до роботи під час школи та обговорення проєктних ідей;
рівень складності кейсу з огляду на мету літньої школи розробити проєктні пропозиції, які будуть реалістичними та доречними для подальшої реалізації.

Квартали Подолу з неширокими вулицями та малоповерховою забудовою відповідають цим критеріям, а їхні вулиці є гарним прикладом для застосування набутих навичок учасниками в майбутній роботі над проєктами вуличної інфраструктури в містах та громадах України.

Щоб що?
Результатом літньої школи є напрацьовані проєктні концепції для кварталів, які враховують потреби всіх його користувачів та підвищують якість міського простору. Школа має на меті створити спільноту професіоналів з різних регіонів України, які використовують у своїй роботі сучасні підходи для появи доступного міського простору та комфортних вулиць в українських містах та громадах. Окремим фокусом навчання було також застосування державних стандартів (ДСТУ 8906:2019) «Планування та проєктування велосипедної інфраструктури».

Після польового дослідження та визначення проблем команди учасників та учасниць літньої школи розробили схеми для покращення ситуації на вулицях Подолу. Зокрема, це покращення пішохідної зони вулиць, обмеження швидкості транспорту, підвищення пішохідних переходів як засіб заспокоєння руху, облаштування велосмуг та велодоріжок, озелення. Всі напрацювання відбувалися під наглядом менторів/ок та експертів/ок. Команди представили свої пропозиції до покращення вулиць на фінальній презентації представникам КМДА з Департаменту транспортної інфраструктури, Центру організації дорожнього руху, комунальної корпорації «Київавтодор».

Фінальні результати літньої школи ми передали в Департамент транспортної інфраструктури КМДА і очікуємо на відповідь про можливі терміни початку подальшої роботи по цих вулицях.

«Ми щиро зацікавлені, щоб результати роботи десятків фахівців і фахівчинь, які взяли участь у школі, стали надбанням міста, і щоб подібні практики взаємодії департаменту та громадськості розвивалися та поширювалися», - каже виконавча директорка U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва» Анастасія Макаренко.

«Сьогодні як звичайні небайдужі люди, кияни, активісти, молодь, так і професіонали об'єднуються для того, щоб зробити місто комфортним і безпечним. Звичайно, що влада підтримує і буде підтримувати такі заходи. Саме такими кроками ми будемо робити всі міста в Україні зручними для користування», - заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Олександр Густєлєв.

Про літню школу

Нагадаємо, літня школа «Вулиці для людей» відбулась у Києві протягом 11-17 липня 2021 року за участю німецьких та українських фахівців з німецькою освітою. Учасники опановували нові підходи транспортного та міського планування, які відразу ж застосовували на практиці.

У літній школі взяли участь 20 людей з 17 міст і містечок України — Добропілля, Пирятин, Тростянець, Біла Церква, Чорноморськ, Запоріжжя, Бердянськ, Чернігів, Маріуполь, Мирноград, Миргород, Новодністровськ, Житомир, Харків, Миколаїв, Львів, Київ та два учасники з Тбілісі (Грузія). Участь у школі взяли інженери-проєктувальники/ці, архітектор/ки, працівники/ці транспортних, архітектурних та будівельних департаментів муніципалітетів, студент/ки профільних спеціальностей, громадські активіст/ки.

Проєкт реалізували U-Cycle (ГО «Асоціація велосипедистів Києва») та Союз українських студентів у Німеччині (СУСН) у партнерстві з Департаментом транспортної інфраструктури КМДА і ГО «Центр екологічних ініціатив «Екодія» за підтримки Center for International Migration and Development.


Більше про U-Cycle на сайті: https://u-cycle.org.ua/

Facebook: https://www.facebook.com/ucycle.org.ua

Приєднатися до U-Cycle: https://u-cycle.org.ua/join-in/

Підтримати нашу громадську організацію можна на Patreon: https://www.patreon.com/ucycle
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить