Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Перемога над Москвою: як українці здобули автокефалію // 10 запитань історику

Цікаве
Опубліковано: 14 жовт. 2021 р.
Підписатися
Підтримай нас на Патреоні 💰 https://www.patreon.com/historyUA
Наша monoБанка 💳 https://send.monobank.ua/jar/7APH3p1tfP
ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

ФБ 👉 https://www.facebook.com/Historywithoutmyths
Instagram 👉 https://www.instagram.com/historywithoutmyths
Співпраця 👉 istoriya.bez.mifiv@gmail.com

У жовтні 1921 року в Софійському соборі Києва відбувся Всеукраїнський православний церковний собор. Він здійснив організаційне оформлення Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) на чолі з митрополитом Василем Липківським. Церкви, яка в 1930-х була репресована й знищена радянською владою. Чи дійсно Московський патріархат анексував Київську митрополію в 1686 році, що з цього приводу заявив Константинополь, як українці боролися за автокефалію та в чому полягає значення Томосу 2019-го — розповідає Тетяна Євсєєва, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 14.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить