Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

За сонцем хмаронька пливе ⛅ Тарас Шевченко 💡 вивчення вірша по мнемотаблиці 🖼

Опубліковано: 15 жовт. 2021 р.
Чи помічали ви, що розповідаючи вірш напам'ять чітко пам'ятаєш розташування тексту вірша в книжці, зошиті чи на вебсторінці, тобто звідки й по чому вчили саме цей вірш?
Наша пам'ять тримає образи, що допомагають відтворити інформацію, інакше кажучи, пам'яті потрібно мати змогу від чогось відштовхнутися. І чим яскравіші образи, тим легше буде їх пригадати та пов'язати з потрібною нам інформацією.
АудіоМама покаже вам один зі способів, як можна вчити вірші дуже швидко, цікаво — граючись, на прикладі досить складного для запам'ятовування вірша, який проходять по шкільній програмі.

Техніка дуже проста — потрібно накреслити таблицю і в кожну клітинку вмалювати картинку, яка асоціюється у вас з тим чи іншим словом, фразою, словосполученням вірша. АудіоМама продемонструє свій варіант і свої асоціації до вірша, якими ви можете користуватися або ж придумати свої, якщо запропонований варіант не відгукується у вашій уяві.

Потім потрібно прочитати напам'ять увесь вірш повністю по таблиці, і не забувати, звісно, про смислові інтонаційні зупинки або ж їх відсутність. У тексті це позначається розділовими знаками чи їх відсутністю.

Повірте, ви зможете розказати вірш по таблиці з першого разу, лише зрідка поглядаючи у текст, якщо буде потрібно. Повторіть вірш кілька раз по таблиці й потім відкладіть таблицю, тримаючи у своїй уяві все те, що там намальовано, порядок малюнків у таблиці, їх розташування. Якщо Вам і досі важко згадати текст по таблиці, інколи варто лише запам'ятати перші картинки зі стрічки, тобто вертикаль, і тримати їх у пам'яті. І від них уже відштовхуватися, і пам'ять сама вибудує наступну послідовність у стрічці (горизонталі). Таке собі спрощення.

За сонцем хмаронька пливе,
Червоні поли розстилає
І сонце спатоньки зове
У синє море: покриває
Рожевою пеленою,
Мов мати дитину.
Очам любо. Годиночку,
Малую годину
Ніби серце одпочине,
З богом заговорить…
А туман, неначе ворог,
Закриває море
І хмароньку рожевую,
І тьму за собою
Розстилає туман сивий,
І тьмою німою
Оповиє тобі душу,
Й не знаєш, де дітись,
І ждеш його, того світу,
Мов матері діти.
[Перша половина 1849, Кос-арал]

Розбір вірша і варіанти декламації за посиланням: http://audiomama.com.ua/product/325-za-sontsem-hmaronka-plyve-taras-shevchenko-

Якщо такий спосіб вивчення віршика вам допомогло, ставте лайк, щоб ми знали чи продовжувати таку рубрику і надалі. Адже є й інші техніки по вивченню віршів і уривків із прозових творів за допомогою мнемотехніки. Надіюсь, вам була корисна інформація. Чекаємо ваших реакцій у коментарях. Завжди цікаво почути думку глядачів каналу, адже так ми зростаємо і розуміємо напрямок подальшої діяльності. Успіхів вам і завжди лише гарних оцінок в школі!

Схожі відео з вивчення віршів по мнемотехніці за посиланнями:
Як швидко вивчити вірш на пам'ять? Асоціативний метод вивчення вірша "Синя квіточка — Петро Король: https://youtu.be/WyR_xBBjWXg

Розвиток мислення та пам'яті за допомогою мнемотехніки: https://youtu.be/1FIkKyqO0YE

Вірш про ДОЩИК на пам'ять за 5 хвилин — Наталя Мазур (мнемотехніка): https://youtu.be/3u7x1pUZ8Ik
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить