Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Казбек (5034м) - колиска альпінізму Грузії, гора, на якій за легендою був прикутий титан Прометей!

Подорожі
Опубліковано: 18 жовт. 2021 р.
Підписатися
Казбек, день 1-ий! Казбек - колиска альпінізму Грузії, стратовулкан, 5-ти тисячник.
Мкінвар Цвері - грузинська назва гори, яка на кордоні Грузії та Південної Осетії! Вершина для грузинів вважається священною, знаходиться на Хохському масиві. Гора складається з каменю породи Трахіт, виглядає так, немов би ти на Марсі! Перше сходження в 1868 році здійснили Такер, Мур і Фрешфельд ще без взагалі адекватного спорядження, тільки з кішками та дерев‘яним льодорубом! Зазвчиай, на Казбек ходять із прикордонного містечка Степанцмінда. 1-ого дня ми йдемо до Троїцького монастиря Гергеті, а на наступний день загружаємо коней та прямуємо на метеостанцію на висоті 3670, проходячи ще один елітний гірський притулок Альтіхат!
Троїцький монанстир:
Звідси маршрут пролягає повз високогірний Троїцький монастир Гергеті (Гергетіс Цмінда Самеба), що на висоті 2170м. Монастир вищий за Говерлу😂, побудований ще в ХІV столітті! Область, до якої відноситься храм, як і Казбек, називається Хеві, в середньовіччі ця земля називалась Ценареті! Заселяли цю землю мохевці та осетини - східнокавзказькі високогірні народи!Пушкін присвятив монастирю цілий вірш «Монастир на Казбеці», а Лермонтов писав про нього у своїй поемі «Демон»!
Хоч храм побудували в XIV столітті, мури на цьому місці є набагато давніші, оскільки до того тут було велике жертовне капище старовірів, предків грецької Колхиди! Говорять, що і в наш час в самій церкві захований ідол у вигляді срібної голови барана! А на вершині казбека колись давно був прикутий титан Прометей, який дав людям вогонь! Під час того, як нападали іранські племена, саме в цій церкві переховували головну грузинську реліквію - хрест святої Ніно! На велике диво, біля церкви немає сувенірних лавок! Колись сюди була асфальтована дорога, поки частину дороги не розірвало під час повені! Зараз до Гергеті возять таксісти на мінівенах Міцубіші Деліка в середньому за 60 ларі з 6-ти людей, тобто 90 гривень з людини! Можна звісно ж і пройтися, якась годинка, і з 1400 метрів ти вже на 2170, але в мене такий важкий рюкзак, що все ж комфортніше буде проїхатись! Коні тут як тут, як мінімум 50 гарненьких коників пасеться біля монастиря, в очікуванні, що їх загрузять рюкзаками і вони підуть собі дружньо на метеостанцію, що на 3670! Неймовірне явище, коли коні собі біжать по льодовику на такій висоті і за день можуть робити і по дві ходки! Один кінь може нести в середньому 4 рюкзаки по 20-25 кілограм, але таке задоволення не з дешевих, ціна 300 ларі, тобто 2700 гривень, еквівалент 100 доларам! Але і набору вертикального 1500 метрів, з 2200 на 3700, тому вже вам вирішувати, чи вистачить у вас сил потім на саму вже вершину! Ми звісно д не привикли шукати легких шляхів, проте після минулої вершини в Сванетії ще була відповідна кріпатура, тому я з задоволенням поставив свій рюкзак на коня о 7-мій ранку та попрямував головним маршрутом до метеостанції, намагаючись догнати наших коників!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить