Фрезерування або фрезерування: що це таке?
Фрезерування - це вид обробки деталей за допомогою фрез вручну або на верстаті. У наш час фрезерування має таке ж поширення, як токарна обробка деталі або свердління. Процес фрезерування заготовки, виконаної з різного матеріалу, полягає в обробці заготовки за допомогою фрези. Фреза - це ріжучий інструмент, виконаний у вигляді зубчастого колеса, що має безліч лез, який затискається у фрезерному верстаті і, обертаючись з великою швидкістю, знімає шари поверхні заготовки в потрібному вам місці. Фрезерування - це одна з важливих методик в процесі створення деталей. Ручна фрезерування здійснюється рідко, зараз актуалізувалися спеціальні верстати з відповідним програмним забезпеченням.
Процес фрезерування: в чому він полягає?
Спочатку фрезерувальник виробляє підбір фрези, яка надійно кріпиться на шпинделі фрезерного верстата. З заготовки зрізається весь зайвий шар металу: саме так виходить деталь потрібної форми і розміру. Для здійснення процесу різання необхідно мати два руху - головне і рух подачі.
Фрезерні верстати: основні особливості
Фрезерні роботи по металу мають на увазі високу міцність в бічній частині свердління, тому верстати, призначені для таких дій, відрізняються твердосплавними деталями і високою потужністю електроприводу. Основою є станина, яка бере несучі навантаження, у вертикальній проекції на осі розташовується шпиндель. Також у верстатів для обробки металів в більшості випадків є консоль, фіксатори заготовки і коробка подач для швидкості переміщення деталі. Деякі моделі не мають консолі, ряд верстатів оснащується ЧПУ: вони зазвичай коштують дорожче. Вертикально-фрезерний верстат відрізняється тим, що шпиндель і фреза такого верстата розташовуються вертикально. Також ріжучий інструмент може повертатися навколо своєї осі. Розрізняють зустрічну і попутне фрезерування. У першому випадку швидкості різання і рух подачі заготовки спрямовані в протилежні сторони. У другому - напрямки руху заготовки і вектора швидкості різання співпадають. При цьому товщина стружки на вході зуба в різання максимальна і зменшується до нульового значення на виході.
В яких випадках застосовується метод фрезерування?
Без фрезерування не обійтися при роботі з композитними панелями з м'яких сплавів на кшталт алюмінієвого, з листами ПВХ, а також не тільки з металами, а й з деревом, з оргстеклом.
Фрезерування може застосовуватися не тільки при приготуванні деталей, але і при необхідності нанесення різьблення і орнаментів на дерев'яні поверхні. За допомогою фрези виконуються таблички, покажчики, бирки та інші подібні предмети.
У разі необхідності гравіювання на площині оргскла, також, як правило, вдаються до фрезерування.
Переваги фрезерування: які вони?
Фрезерування максимально економічна, екологічна і універсальна. Саме цей спосіб обробки матеріалів дозволяє економити як час, так і кошти, створювати якісні деталі в дійсно короткі терміни. Великий вибір варіантів обробки, а також обладнання, дозволяє вирішити практично будь-яке завдання і здійснити обробку будь-якої складності.
Офіційні сторінки:
https://www.facebook.com/profile.php?...
https://www.instagram.com/romaniv_2809
https://www.instagram.com/mechanics_ukr
розгорнути опис
згорнути опис