Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Шепіт над Сучавою - прикордонне поселення біля Румунії та хутір Андреківське

Подорожі
Опубліковано: 12 жовт. 2021 р.
Підписатися
Для тих, хто хоче підтримати наш проект, ми створили Патреон:
https://www.patreon.com/Gutsulandia?fan_landing=true

Шепіт над Сучавою - прикордонне село Вижницького району на Буковині, яке в наш час називається тільки Шепіт! Біля села є пункт пропуску Шепіт-Ізвори до Румунії! Саме з Шепота починається маршрут на гору Томнатик та, всім відому, радіолокаційну станцію Памір з куполами, немов би десь у космосі! За документами в архівах, село було засноване в 1490 році! Етнографічна карта Буковини була в рази більшою, ніж тепер!
Дерев‘яна неоготична Свято-Іллівська церква 1898 року побудови єдина у своєму роді! Над нею та над селом звісно ж ми політали коптером! Відвідали приватний музейчик у одного цінителя історії села! І поїхали до більш високогірного хутору Андреківське, щоб побачити, де може бути ще більша глуш та дійти до останньої хати-гражди! Хутір Андреківське люди покидають з кожним роком, а тут такі мальовничі пагорби та благодатні землі... Через деякий час такі поселення повикуповують олігархи!
Шепіт межує з такими селами, як Селятин, про яке ще буде окреме відео, Саратою - найвіддаленішим селом Гуцульщини, де ми ще й самі не були та Верхнім Яловцем, якому також приділимо експедиційний день або два! Якщо хочеш поїхати з нами, пиши про це в коментарях! Якщо хочеш , щоб ми зняли фільм про якесь село, напиши про це! Якщо хочеш підтримати нас, то ми маємо патреон!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить