Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Ясіня - Столиця ГуцульськоЇ республіки 1918-1919 року

Цікаве
Опубліковано: 10 груд. 2021 р.
Підписатися
Ясиня - село, яке має найбільше право називатись гуцульською столицею, оскільки саме тут була проголошена Гуцульська республіка 8 листопада 1918 року і проіснувала до 11 червня 1919 року! Вольовничий дух ше повинен залишитися в цьому селі! Погоду ми вибрали не найкращу для експедиції, передають вітер, тому політаю коптером краще з самого початку! Через годину тут може бути ураган, тому вибачте за неякісний звук! При сильному вітрі наш новий мікрофон такод не стягує, треба купляти щось професійніше! Напишіть в коментах, про яке село ви б хотіли побачити наступне відео та обгрунтуйте, чому! Під якою назвою села набереться найбільше лайків, туди ми й поїдемо!
8 листопада 1918 Рахівський район проголосував за воз‘єднання Закарпатської Гуцульщиниз Україною та обрали Гуцульську народну раду! До ради увійшли 42 депутата, а очолив раду Степан Клочурак, який був управляючим місцевої Поліції! Громадський суд вів стораста села, а винних у чомусь заставляли допомагати вдовам рубати дрова та робити інші речі людям, які потребують! За той період було організовано багато українських шкіл по селах! Угорщина виступила на Сигітському конгресі за приєдання республіки до Угорщини, проти чого сильно виступили гуцули! І вже 22 грудня прибув у Ясиня Угорський Жандармський батальйон! Різдво ще в той час Святкували українці ще 25 грудня, як і має бути в День Зимового сонцестояння, цьому є доказом старі календарі! І якраз в ніч на Різдво влада Гуцульської Республіки пішла в підпілля та захопили 500 угорських жандармів у полон!
13 січня Гуцульське військо разом з допомогою УГА пішли на Мармарощину визволяти етнічно гуцульські землі! За декілька днів вонр розбили війська у Білині та Рахові, звільнивши ці землі від окупації! У містечку Вишів, що зараз у Румунії, гуцулів зустріли урочисто на чолі зі священником та синьо-жовтими стягами!
А в сьогоднішній експедиції ми відвідали бункери на німецькій лінії Арпада! Саме в Ясинях збереглося ще дуже багато німецьких бункерів, нажаль за ними ніхто не доглядає та люди розтягують кожного року шматки заліза, вириваючи їх з бетонних бункерів! Так як слід, зимою такі місця не обслідуєш! Літом ми ще сюди повернемось та відвідуємо всі інші бункери, які не побачили цього разу!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить