Терени нашої країни впродовж багатьох століть були перехрестям між Сходом і Заходом, Північчю та Півднем, яке бачило десятки народів. Для одних вони стали Батьківщиною, для других – просто дорогою на шляху до кінцевої мети, для третіх – місцем їх зникнення шляхом знищення чи асиміляції. Але були й такі народи, які були охочі тут залишитися назавжди і навіть почали створювати праобрази своїх держав, але… Але змушені були здійматися з місця і вирушати далі, під тиском більш сильнішого ворога. Така історія сталася у IX столітті на теренах сучасної південної України, де почали формуватися державні утворення – спершу Леведія, а потім Етелькуз, народу, що мав чотири Батьківщини…
Матеріали до відео:
Історія Угорщини в 3 томах. Т. 1. (під ред. В. Шушаріна), М.,1971.
І.Фодор «Угорці: древня історія і здобуття Батьківщини», Перм, 2014.
Коротка історія Угорщини. Від найдавніших часів до наших днів., М., 1991.
Л.Контлер «Історія Угорщини. Тисячоліття в центрі Європи», М., 2002.
Н.Дейвіс «Європа. Історія», К, 2020.
«Історія цивілізації. Україна. Том перший від кіммерійців до Русі (Х ст. до н.е. – ІХ ст.)» (уп. М.Відейко), Харків, 2020.
О.Моця «Мандрівка угрів за Карпати: інформація писемних джерел та археологічні реалії» / https://shron1.chtyvo.org.ua/Motsia_Oleksandr/Mandrivka_uhriv_za_Karpaty_informatsiia_pysemnykh_dzherel_ta_arkheolohichni_realii.pdf?
Повість минулих літ / http://litopys.org.ua/litop/lit02.htm
та інші.
Телеграм каналу "Цікава історія" https://t.me/cikavaistoria
розгорнути опис
згорнути опис