Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

САД В ЛІСІ. ОСОБЛИВОСТІ СТВОРЕННЯ

Опубліковано: 28 листоп. 2021 р.
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #лісовийсад

Як можна поєднати ліс із садом, не спотворюючи природу? Легко! У цьому відео ми розберемося, які є прийоми та способи реалізації цієї ідеї, а також особливості формування флори саду.

Приємного перегляду!

НАВІГАЦІЯ:

0:00 – Особливості оформлення саду в лісі
5:06 – Як зробити перехід від будинку до саду
7:35 – Планування зони відпочинку
9:03 – Як можна ефективно використати рельєф
9:47 – Обираємо кольорову гаму
13:20 – Ефект накладеного планування
16:53 – Акцентна вхідна зона


Вітаю!

Сьогодні ми поговоримо про особливості та прийоми формування лісового саду. Тонкощами і секретами з нами поділиться авторка такого проєкту, ландшафтна архітекторка Марина Литвинович.

Ця ділянка доволі особлива і вирізняється з-поміж інших: тут і сосни з дубами, і груші з яблунями водночас. Проте немає, наприклад, рододендронів або хости, які є суто декоративними. При оформленні саду підбиралися рослини лісові, як-от білий та сріблястий клен чи червоний дуб.

Можна сказати, що на цій ділянці розміром 80 соток (0,8 га) створений невисокий підлісок, який не перекриває краєвидів. Хоч і немає чітких доріжок чи стежок, та є одна загальна вісь, оформлена за допомогою декінгу. Це зроблено для того, щоб поєднати будинок на одному краї з павільйоном для гостей на іншому. Архітектор запропонував спеціальний “портал” — арку, що пробивалася в уже існуючому паркані. Завдяки цьому вдалося поєднати дві по-різному стилізовані ділянки: житлову разом із майже дикою лісовою. Як можна помітити, вісь ніби припіднята — це зроблено для ефекту, ніби людина в гостях у природи.

Окрім дерев, неможливо не помітити і кущі, наприклад, гортензії чи розу ругозу, які є більш декоративними і не дуже притаманні лісу. Цей прийом дозволяє зробити перехід від декоративної ділянки будинку до лісової. Тобто, якщо нам треба зробити майже пряму доріжку, щоб дійти до конкретної точки, можна використати декінг чи інші штучні на вигляд матеріали. Для звичайних прогулянок ділянкою слід використовувати більш природні варіанти, які частково стирають межу між садом і людиною в ньому.

Варто зазначити, що найбільша концентрація декоративних рослин має бути в місцях, де частіше бувають люди. Усю іншу територію краще оформити в стилі дикої природи, нібито з мінімальним втручанням.

Біля павільйону вже помічаємо магнолії, міскантуси і навіть газон. Зона коло будівлі сконструйована спеціально для людей і їхнього спокійного відпочинку. У районі газону немає і сосен — це створює комфортний відкритий простір.

Позаду павільйона заховався місток.Тут же є невелике пониження, висаджена амсонія, що у сонячну пору дає чудовий золотистий колір. Цей перепад рельєфу не створений спеціально: Марина хотіла підкреслити уже наявні на ділянці особливості і використати їх у якомога практичніший спосіб. Тепер ця невелика канава виконує роль ливнівки. Кольорову гаму для цієї частини саду обрали блакитну: тут квітне ірис, котяча м’ята, молінія, створюючи ніжну димку. З лівого боку же простяглися золотисті рослини.

Кольори обиралися за умовно-тематичним принципом: якщо є “водойма” — насадження у синіх тонах, якщо лук більшу частину часу купається у сонячних променях — рослинна композиція оформлюється з використанням жовтого та помаранчевого. На створення основи флори саду пішло 2-3 роки, хоча зміни продовжуються і сьогодні.

Стежки переходять у насадження і навпаки. Цей прийом використала Марина для того, щоб відтворити ефект недоторканої, хоч і охайної природи. Рослини ніби “переходять” через доріжку. Це називається “ефектом накладеного планування”. Таким чином ми поєднуємо ділянку, робимо масиви рослин одного сорту і повторюємо їх в інших частинах простору. При формуванні композиції, Марина підібрала квіти, наприклад, схожі за формою: герань та анемона.

Приманює погляд і акцентний болотний дуб. Він висаджений розеткою, тобто у нього три стовбури. Дерево знаходиться у вхідній зоні, де використано багато великого плаского каміння, щоб досягти ефекту переходу від лісу до степу. Тут же і береза повисла, що весь час із білим стовбуром. У поєднанні ми отримуємо такий гостинний гай.

Сьогодні ми прогулялися дивовижним лісовим садом. До нових зустрічей!


Додавайтеся в друзі:

Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape

Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape

Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig

Раджу до перегляду:

#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #лісовийсад

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить