«Будь-який тоталітаризм приречений» ВАСИЛЬ БОЄЧКО | ОБЛИЧЧЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
На початку 1960-х голова ЦК КПРС СРСР Микита Хрущов розпочав масштабну антирелігійну кампанію, яка реалізовувалася не лише правоохоронцями, але й партійними організаціями, профсоюзами, комсомолом тощо, на усіх суспільних рівнях.
Вона полягала в переслідування та ліквідації релігійних осередків, які не були лояльними до комуністичної влади.
Серед методів політики – кримінальне переслідування вірян, заборона водити дітей до церков, позбавлення батьківських прав.
Єпископ Церкви християн віри євангельської Василь Боєчко – один з найбільш активних релігійних дисидентів того часу. Він народився 6 вересня 1937 року в селі Старий Мартинів у бідній, багатодітній родині.
У школі села Різдвяни Боєчко був лідером і не вступав до комсомолу, від чого також відмовилися інші діти. Відтак, комсомольської організації в школі не було, попри тиск керівництва «семирічки». Старий Мартинів та суміжні села були осередками підпільної боротьби УПА і мали велику підтримку місцевого населення. Однокласника Василя Боєчка розстріляли за участь у лавах Української Повстанської Армії.
За проповідування та поширення євангельського вчення його відрахували з Львівського лісотехнічного інституту, а пізніше засудили на 3 роки ув'язнення.
Боєчко тісно співпрацював з єпископами євангельської церкви по всіх республіках СРСР. Представники церкви підпільно їздили у найвіддаленіші точки союзу, аби поширювати Біблію та християнське вчення.
Дотепер Василь Боєчко служить у Церкві християн віри євангельської у Львові на вулиці Пекарській.
Його життя описане в автобіографічній книзі «Нескорена Церква».
розгорнути опис
згорнути опис