Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Терношорська Лада

Подорожі
Опубліковано: 22 листоп. 2021 р.
Підписатися
ТЕРНОШОРСЬКА ЛАДА
.
Це є власне кам’яна фігура, яка схожа на вагітну жінку з чітко окресленими грудьми, животом і правою рукою. Вважається що її витесали у період культури фракійського гальштату, тобто десь у  XII−VI століттях до народження Христа. Сама назва «Терношорська Лада» походить від імені Лада – язичницької богині родючості. Вона символізує матінку-природу, яка дає життя усьому живому, тому її зобразили з великим животом та наповненими молоком грудьми. Терношорський комплекс вважається мегалітом – давньою конструкцією, спорудою з велетенських кам’яних брил. Колись тут було потужне святилище, де давні предки теперішніх гуцулів поклонялися своїм богам. Виявивлені кілька петрогліфів, зокрема, знак у вигляді літери «Т» на лівому передпліччі Лади. Якщо добре придивитися, на скелі можна побачити трикутники, лінії та хрести. Місце на якому виявили кам’яну фігуру Лади, в часи палеоліту було дном Сарматського моря, а сам комплекс дехто з вчених називає українським Стоунхенджем. В народі кажуть, що Терношорська Лада прихильна до жінок, які просять допомогти завагітніти, адже Лада – це богиня родючості. Місця тут неймовірно мальовничі і мають потужну енергетику.  Десь на півдороги до вершини стирчить камінь цікавої конфігурації, заввишки під два метри. Вважається, що це фалічний символ животворної сили. Таких фалосів у Карпатах знайдено аж чотири штуки. Кажуть, у Франції жінки, які хотіли мати дітей, терлись о подібні стовбури. Чи робили те саме давні гуцулки – наразі не відомо. А ось сучасні туристки, буває, труть карпатський фалос із мрійливим виразом обличчя.
Далі починається вузький 20-метровий прохід – так зване Чистилище. Ніби, пройшовши цією ущелиною, людина може очиститись і поправити свою карму. Але тут є певні гендерні особливості – чоловіки мають долати «портал» знизу вверх, а жінки – у зворотньому напрямку. Після ущелини кидається в очі камінь, що причаївся біля виходу. Він нагадує голову чи то ящера, чи то дракона.
Поряд знаходиться також невеличкий Терношорський водоспад висотою три метри, стара закинута гуцульська хата і просто неймовірна природа.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить