Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ПІНЗЕЛЬ, СКУЛЬПТОР з Бучача: біографія, роботи у Львові, Богоматір, виставка у Луврі - ДІАНА КЛОЧКО

Цікаве
Опубліковано: 16 листоп. 2021 р.
Коли Іоан Георг Пінзель, у середині ХVIII століття - ЕПОХА БАРОКО - почав працювати у Галичині, він був лише декоратором архітектурних проєктів свого кума Бернарда Меретина. Та ХХ століття фатально розірвало цей продуктивний і органічний зв`язок, а ХХІ-ше запропонувало подивитись на рештки творів видатного скульптора у інших художніх контекстах – світла, простору, кольору, міста, країни.

Підпишіться на канал: https://www.youtube.com/channel/UCrAervu_vE5zGm2GMPJcttg?sub_confirmation=1

Майстер Пінзель
У середині 1740-х років до містечка Бучач, розташованого поміж пагорбів у долині річки Стрипи, разом із архітектором Бернардом Меретином, приїздить маловідомий майстер-сницар Йоган Георгій Пінзель. В його багажі було повно різців, пил, рубанків та паперів з ескізами. Натомість у Бучачі перед ним поставили особливе завдання — керувати будівництвом нової ратуші та створити для неї великий картуш з гербом Пілава, кронштейни під галереями і алегоричні білокам’яні скульптури на аттику. Згідно з задумом Бернарда Меретина нова споруда повинна була прославити добу канівського старости, одного з найбагатших магнатів і меценатів у Речі Посполитій, Миколи Потоцького.

https://pinsel-ar.com

Ймовірно, невдовзі твори Пінзеля помандрують ще й на інші континенти, та поки він гостює у Києві, у Національному заповіднику Софія Київська.

Запрошуємо вас занурюватися у світи Пінзеля і слухати лекцію від мистецтвознавиці Діани Клочко.

Наш Фейсбук: https://is.gd/DddaIS

Діана Клочко — мистецтвознавиця, авторка багатьох статей у газеті «День», журналах «Книжник-review», «Книжковий клуб» «ARTLine». Більше десяти років займалася видавничою справою, створювала видавництва, авторські проекти (зокрема — альбоми про творчість Йогана Пінзеля, Владислава Городецького, Ольги Рапай, Сергія Параджанова, дерев’яну архітектуру Японії та України, путівники і серії перекладів), була експертом та членом журі конкурсів, започаткувала перекладацьку премію Metaphora. У 2007 році створила і керувала проєктом, присвяченим творчості Пінзеля - альбом "Пінзель. Скульптура. Перетворення". Провела низку тематичних публічних лекцій у 2011 - 2019 рр. у різних проєктах і на ресурсах. Пише есеї, присвячені різним аспектам творчості Пінзеля (книга "65 українських шедеврів. Визнані й неявні", есей "Про сходи, що зникли, але є", та ін).

#пінзель #бароко #ДіанаКлочко #животков #скульптура #ЙоганПінзель

Якісний звук надано платформою "211 Floor", дякуємо.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить