Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Бакнота номіналом 1000 гривень

Опубліковано: 16 листоп. 2021 р.
Система захисту гривні перебуває на високому рівні і відповідає системам захисту провідних валют світу. Більшість вилучених з обігу підроблених банкнот гривні – це банкноти старого зразка номіналами 200 та 500 гривень, які переважно мають низьку якість. Вони друкуються на принтерах і розраховані на неуважність громадян та касирів.

Банкноти гривні нового зразка мають посилену систему захисту, зокрема, завдяки застосуванню сучасних оптично-змінних елементів захисту – віконної захисної стрічки та елементу Spark. Ці елементи захисту мають яскраво виражені кінетичні ефекти зміни напрямку руху фонових зображень та поступової зміни кольорів, які неможливо підробити на при використанні принтерів та сканерів.
Найкращий захист від отримання підроблених грошей – бути уважним та вміти перевіряти банкноти на справжність.
Нагадуємо прості правила, які допоможуть легко перевірити справжність банкноти 1000 гривень!

Крок 1. Перевірте банкноту на дотик.
Ви відчуєте банкнотний папір, який тактильно відрізняється від звичайного паперу, а також рельєфність зображень з лицьового боку.

Крок 2. Подивіться на банкноту проти світла.
Перевірте водяні знаки.
Під час розглядання банкноти проти світла стає видимим багатотонове зображення портрета Володимира Вернадського та світлий елемент водяного знака (цифрове позначення номіналу "1000").

Перевірте мікротекст зануреної в папір захисної стрічки.
На стрічці видно напис «1000 ГРН», малий Державний Герб України та підкреслене позначення номіналу «1000».

Перевір наскрізний елемент (суміщене зображення).
Під час розглядання проти світла всі елементи цифрового позначення 1000 збігаються, доповнюють один одного. Цифрове позначення має бути без розривів та зсувів.

Крок 3. Змініть кут нахилу банкноти.
При зміні кута нахилу банкноти спостерігається зміна напрямку руху фонового зображення «віконної» захисної стрічки.
Перевірте оптично-змінний елемент SPARK.
При зміні кута нахилу банкноти в стилізованих зображеннях кристалічної решітки та рослинного орнаменту спостерігається кінетичний ефект – поступові переходи кольору від золотистого до нефритового.

Перевіряйте декілька елементів захисту!
Попросіть іншу банкноту, якщо сумніваєтесь у її справжності.

Якщо маєте у гаманці сумнівну щодо справжності та платіжності банкноту, зверніться до будь-якого банку для надсилання такої готівки на дослідження до Національного банку.
Ця процедура безкоштовна. За її результатами вам компенсують суму грошових коштів, що були визнані справжніми та платіжними. У іншому разі гроші не компенсуються, і про такі випадки повідомляються правоохоронні органи для проведення розслідувань.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить