Сьогодні економісти та уряди країн завчасно готуються до можливих економічних криз і розробляють стратегії реагування. Проте в епоху Великих географічних відкриттів економічної науки, по суті, не існувало Тому навіть фінансові успіхи - такі як відкриття Колумбом Америки та завоювання її території експедиціями Ернана Кортеса та Франсіско Пісарро - часто оберталися економічним крахом.
В новому випуску WAS ми згадаємо про “революцію цін” XVI століття, коли колонізація Америки і велика кількість золота ацтеків та інків звідти зруйнували економіку Іспанії. Ви дізнаєтеся, чому золото та срібло Нового світу для Іспанської імперії виявилося проклятим і як обезцінення дорогоцінних металів призвело до того, що Золоте століття Іспанії обернулося для неї крахом та втратою впливу. Ми розповімо, як золотий флот Іспанії став магнітом для корсарів. Як один тільки напад голландського капера Піта Хейна коштував іспанській короні двадцяти двох “золотих галеонів”. І чому криза в Західній Европі виявилася вигідної Речі Посполитій.
Ми запустили систему донату! Якщо ви хочете бути нашим постійним вдячним спонсором та отримувати за це бонуси - ласкаво просимо на наш Patreon:
https://www.patreon.com/was_ua
Або можете одноразово нас підтримати будь-якою сумою через:
https://ko-fi.com/was_media
Дивіться це відео російською мовою: https://youtu.be/5_c6Nf54-64
Всі наші подкасти: https://linktr.ee/was_history
Підписуйтесь на наші соцмережі і стежте там за новими випусками!
Facebook: https://www.facebook.com/was.by.depositphotos
Telegram: https://t.me/wasmedia_ua
З питань рекламних інтеграцій пишіть на пошту: team@was.media
Або в телеграм: https://t.me/m_i_t_y_a
Дизайн обкладинок створено за допомогою https://crello.com/uk/templates/youtube-thumbnails/.
Використано матеріали:
Національна бібліотека Іспанії, Бібліотека Конгресу США, Національна галерея мистецтв США, Електронна бібліотека Вольфенбюттеля
Використано фото та ілюстрації
Wolfgang Sauber / CC BY-SA 3.0, Sailko / CC BY 3.0, Madman2001 / CC BY 3.0, Theodor de Bry / Historia Americae sive Novi Orbis / CC BY-SA 4.0, Pedro Cieza de León / Crónica del Perú, 1552 / CC BY-SA 4.0, akg-images / Album / Oronoz, CarlosVdeHabsburgo / CC BY-SA 3.0, G.Garitan / CC BY-SA 3.0, Illustrated London News Ltd/Mary Evans Picture Library/East News, Kalashnov / CC BY-SA 3.0
Використано кадри з х/ф «Вогонь над Англією», реж. Уільям Хоуард, 1937 г.
Використано карти з колекції історичних карт Девіда Рамзі
#WAS #Революція_цін #16_століття
розгорнути опис
згорнути опис