Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

19.02.2022 Яку безоплатну медичну допомогу можна отримати в приватних лікарнях

Опубліковано: 21 лют. 2022 р.
Сьогодні розповідаємо про безоплатну медичну допомогу у приватних медичних закладах та у лікарів-ФОП. Завдяки Програмі медичних гарантій українці можуть укладати декларацію з сімейним лікарем, консультуватись у вузьких спеціалістів, проходити обстеження на раннє виявлення новоутворень та отримувати інші медичні послуги у приватних лікарнях.
Але безоплатна допомога надається тільки тими приватними центрами та лікарями-ФОП, які уклали договори з НСЗУ.
Обсяг допомоги, яку можна отримати безоплатно, залежить від пакету, за яким заклад підписав контракт із Національною службою здоров’я.
Отже, на яку саме безоплатну медичну допомогу можна розраховувати в приватних лікарнях у 2022 році та як її отримати?
Доступ до безоплатних медичних послуг на всіх рівнях медичної допомоги не змінився та відбувається за однаковими для всіх правилами.
Так, якщо пацієнти укладають декларацію із сімейним лікарем, педіатром або терапевтом, які працюють у приватній лікарні або є фізичною особою-підприємцем, то й обслуговуються у них безоплатно. Тобто отримують консультації, базові аналізи та обстеження, призначення, електронні рецепти на “Доступні ліки” та інсулін - безоплатно.
Консультації вузьких спеціалістів доступні у приватних закладах, які уклали договір з НСЗУ за амбулаторним пакетом. Повна його назва - “Профілактика, діагностика, спостереження, лікування та реабілітація в амбулаторних умовах”. Отримати консультації безоплатно можливо за наявності електронного направлення. Без направлення можна звернутись до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра та лікаря, у якого пацієнт із хронічними захворюваннями перебуває під наглядом.
У приватних центрах також можна безоплатно спостерігати за перебігом вагітності та зробити всі необхідні обстеження, готуючись до пологів. Для цього потрібно обрати заклад, який має договір з НСЗУ за пакетом “Ведення вагітності в амбулаторних умовах”. Направлення до гінеколога для спостереження вагітності - не обов’язкове.
Також без наявності електронного направлення можливо вакцинуватись від COVID-19 у тих лікарів-ФОП та в тих приватних закладах, які мають договір з Національною службою за пакетом ВАКЦИНАЦІЯ ВІД ГОСТРОЇ РЕСПІРАТОРНОЇ ХВОРОБИ COVID-19.
Пріоритетні амбулаторні послуги з раннього виявлення новоутворень також можна проходити у лікарів-ФОП та у приватних центрах. У тих, які уклали договір з НСЗУ за пакетами “Мамографія”, “Бронхоскопія”, “Колоноскопія”, “Гістероскопія”, “Цистоскопія” та “Гастроскопія”. Для обстеження пацієнт або пацієнтка повинні мати електронне направлення,
Також приватні заклади за договором з НСЗУ у 2022 році надають мобільну паліативну допомогу, послуги гемодіалізу, послуги з реабілітації та інші. Щоб отримати ці послуги, у пацієнтів має бути електронне направлення.
Скільки приватних закладів надають безоплатну допомогу?
Наразі понад 1000 приватних закладів по всій країні надають медичні послуги пацієнтам безоплатно за Програмою медичних гарантій. Найбільше приватних закладів та ФОП надають безоплатну допомогу в Дніпропетровській області, м. Києві та Одеській області - їх майже по 100. Їхня кількість у зазначених регіонах суттєво збільшилась у порівнянні з минулим роком.
Як дізнатись, які саме безоплатні послуги надає приватний заклад?
Для цього необхідно відкрити на сайті nszu.gov.ua розділ Е-дані та дашборд «Укладені договори про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій». Або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77. Крім того, заклади, що уклали договір з НСЗУ, обов'язково мають відповідні наліпки на дверях. А в реєстратурі таких закладів можуть розповісти, які саме послуги вони надають безоплатно.
Отже, отримати медичну допомогу безоплатно у приватних клініках можливо за умов, якщо заклад має договір з НСЗУ на відповідні послуги. Також у більшості випадків необхідне електронне направлення. З направленням пацієнти записуються на прийом, враховуючи правила роботи медичного закладу, та отримують необхідну медичну послугу безоплатно.
Підпишіться на канал ► https://bit.ly/NHSUYoutube

Національна служба здоров'я України у соціальних мережах:
Facebook НСЗУ ► https://www.facebook.com/nszu.ukr
Facebook НСЗУ для пацієнта ► https://www.facebook.com/nszu.care
Telegram канал НСЗУ ► https://t.me/NSZU_gov
Instagram канал НСЗУ ► https://www.instagram.com/nszu_gov/
Twitter канал НСЗУ (англ.) ► https://twitter.com/NSZU_gov

Сайт НСЗУ ► https://nszu.gov.ua/

#НСЗУ #НаціональнаСлужбаЗдоров'я #ПМГ #ПрограмаМедгарантій
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить