Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Женева - архітектура, настрій та їжа середньовічного франкомовного міста Швейцарії.

Подорожі
Опубліковано: 16 лют. 2022 р.
Підписатися
Женева - франкомовне місто на Заході Швейцарії, столиця однойменного кантону Женева! Перша згадка про місто датується 58-им роком до нашої ери!
* Кантон з однойменною назвою Женева є найменший за площею в країні, проте тут вирішуються справи цілої Європи.
* Населення міста 200 000, а площа 16кв.км.
* Хоч у Швейцарії 4 офіційних мови, в кантоні Женева основною є французька!
* В Женеві головна штаб-квартира ООН в Палаці Націй з 1946 року!
* Окрім головного офісу ООН, в Палаці Націй головні офіси таких міжнародних організацій, як ЮНЕСКО, МАГАТЕ!
* Адронний колайдер побудували також біля Женеві, всі передові винаходи на рівні наночастинок випробовують саме тут, в ЦЕРН!
* Річка Рона ділить Женеву на дві частини: на лівому березі історичний центр міста, а на правому березі Ліга Націй та Залізничний вокзал!
* На Женевському озері найбільший фонтан у світі, заввишки 147 метрів! Нам його не пощастило побачити, оскільки в зимовий період його виключають! Що ж… Прийдеться приїхати сюди ще раз літом.
* Вперше згадував про Женеву сам Юлій Цезар, як про кельтське поселення І століття до нашої ери! Тому в нас дуже багато спільного з женевцями, оскільки кельтські племена жили колись і на теренах Прикарпаття та Закарпаття!!
* Ще в IV столітті в Женеві було прийнято християнство, приблизно, в той же час, коли в Грузії та Вірменії!
* Найбільше скупчення банків, які мають найбільші капіталовкладення знаходиться в Женеві!
* Заводи всіх найпопулярніших годинників, світових брендів, таких чк Rolex та Philipp Pateck також знаходиться в Женеві!
* В гарну погоду з Деневи видно найвищу гору Європи - Монблан.
Трішки історії про Женеву:
На місця Женеви біля берегів річки Рона кельти мали перше поселення понад 2000 років тому. У 120-му році римляни захопили місто, розбивши кельтів. Римська назва міста, як і італійська - Генава, це записано в «Записках про галлську війну Юлія Цезаря». В XI столітті Денева знову приєднується до Священної Римської імперії.
У XVI столітті Женева стає європейським центром Реформації, що прийняв багато релігійних біженців, в першу чергу з Франції.
1526 рік - Женева, Цюріх і Берн укладають оборонний союз, а в 1584 укладають постійний союз.
У 1798 році Наполеон приєднав місто до Франції.
1815 року Женева повернулася в склад Швейцарії до сих пір.
Архітектурні пам‘ятки:
Собор святого Петра - головний кальвіністський костел міста, пам‘ятка архітектури середньовіччя, а саме 1160 року. Під собором і до нашого часу тривають археологічні розкопки. Собор знаходиться в самому центрі на пагорбі, де колись була перша оборонна фортеця. Перший храм на цьому місці був уже в IV столітті. Цей, що є зараз будували протягом 150-ти років з 1160 до 1310 року! Спочатку храм був у романському стилі, згодом появилися готичні риси. У 1406 році добудували до храму каплицю Маккавеїв. Вже в середині XVIII століття до собору добудували храмовий фасад із греко-римськими колонами у неокласичному стилі. І тепер собор П‘єра або ж Петра поєднує в собі багато європейських архітектурних стилів. Женевський костел вважається першим костелом кальвінізму, одної з течій протестантизму! В наш час в соборі зберігається унікальний експонат - стілець Кальвіна. Під собором знаходиться Археологічний музей, нажаль, був зачинений.
Дуже сильно знищили інтер’єр собору в 1535 році, коли жителі Женеви проводили революційні реформи. Тоді знищили арлтарі в середині, більшість картин та статуй. На щастя, деякі ірески все ж збереглися. Головна будівля собору має висоту 64 метра. В бокових проходах собору зберігаються кам‘яні надгробки відомих людей XV, XVI століття.
В соборі є унікальний орган та неабияка акустика, тому тут проводять багато відомих концертів класичної музики. Орга у вигляді золотої корони єдиний у своєму роді. При бажанні можна піднятись на північну башту костелу, щоб оглянути Женеву з висоти. Собор має дві великих квадратні готочні вежі, з‘єднані між собою мостиком.
Швейцарські Годинники:
Тільки в Женеві нараховується боизько 600 різних підприємств годинників, від найдорожчих, як Філіп Патек та Ролекс до більш бюджетних копій. Просто гуляючи по старому місту, на кожному кроці бачиш бутік або ж майстерню годинників. Що дійсно мені сподобалось, тут прийнято робити панорамні вікна в майстернях, що дозволяє простим прохожим спостерігати за тим, як же створюють годинники у Швейцарії.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить