Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Як продати земельний пай у 2022 році?

Опубліковано: 12 лют. 2022 р.
Підписатися
00:32 Рекомендація для пайовиків, які не передавали паї в оренду.
00:32 У кого держава відбере паї?
01:28 Стосовно паїв переданих в оренду.
03:14 Що буде з договором оренди після продажу паю?
03:34 Про переважне (першочергове) право орендаря на купівлю паю.
03:43 Що має робити власник, якщо йому потрібно продати пай, який раніше передано в оренду?
04:08 Кому можна продати пай?
04:25 Що робити власнику, якщо орендар не купує його пай?
04:41 Як оформлюється продаж паю?📌 #Адвокат #Гарбар Олександр


Ринок землі тільки набирає обертів і у 2022 році прогнозується куди більша кількість угод з продажу земельних паїв.
Тому, для тих хто вирішив продати свій земельний пай у цьому відео я дам юридичні рекомендації.
Найперше, в чому я рекомендую вам розібратись, то це у питанні права на продаж вашого паю, тобто чи можете взагалі ви продати свій пай. Особливо це стосується тих, хто не передавав пай в оренду.
Наприклад, якщо у вас на руках державний сертифікат або акт або ділянка не зареєстрована в Державному земельному кадастрі, то продати пай у вас не вийде так як потрібно підтягнути юридичні моменти по дооформленню вашої землі. До речі щодо реєстрації в ДЗК раджу не затягувати так як згідно закону якщо ви не зареєструєте ділянку до 2024 р. ви втратите право на пай, щодо цього моменту за нагоди запишу і викладу окреме відео. Отож, Як тільки ви дооформите пай, ви зможете продати пай.
Якщо ви маєте акт на землю (зелений), ваш пай зареєстрований в ДЗК і має кадастровий номер, то ви можете продавати свій пай.
В деякій мірі зараз простіше тим людям, які передали свої паї в оренду, тому що при укладенні договорів оренди усі нюанси по дооформленню документів на паї, як правило закривали орендарі.
Що стосується продажу паю, який було передано в оренду. Тут хочу вас запевнити, що навіть здавши пай в оренду на багато років, ви маєте право на його продаж. Тут ви маєте розуміти, що сама по собі оренда вам не забороняє продавати пай. Просто при продажу паю, новому власнику перейдуть ваші права за договором оренди, який продовжить діяти до закінчення його строку дії.
Але продаючи пай, який в оренді варто дотриматись однієї умови. Умова тут проста. Продати пай одразу ви можете не будь-кому, а ви маєте спочатку запропонувати придбати ваш пай тому хто взяв ваш пай в оренду, тому що саме у вашого орендаря є переважне право на купівлю паю який він орендує.
Для дотримання вимоги про переважне право вашого орендаря, вам потрібно перед продажом паю, за 2 місяці прийти до нотаріуса і зареєструвати у нього свій намір щодо продажу земельної ділянки. Детальну процедуру думаю розкаже нотаріус на місці. Писати і відправляти орендареві листи з повідомленням про свій намір продати земельну ділянку не потрібно. Принаймні закон цього не вимагає. Проте, за бажанням власник земельної ділянки, звісно, може це зробити.
Отож, якщо ваш орендар за 2 місяці висловив свою згоду на купівлю вашого паю, погодився на вашу ціну та умови продажу, це для вас дуже добре, ви просто продаєте пай орендарю. Якщо відмовився або не надав будь-якої відповіді, то ви зможете продати пай будь-кому хто погодиться на ваші умови.
Угода купівлі-продажу оформлюється у нотаріуса, де власне складаєтся договір та проводяться усі розрахунки з вами як власником паю.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить