Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЗМІ часто БРЕШУТЬ? Ось 5 інструментів, як побачити маніпуляції в медіа

Цікаве
Опубліковано: 6 лют. 2022 р.
Підписатися
Українські ЗМІ часто брешуть. Як розпізнати фейки та якість інформаційного поля? Про це у даному відео. Тут про 5 інструментів з якими боротьба з дезінформацією буде значно ефективнішою та простішою. Розказуємо як побачити маніпуляції в медіа та орієнтуватися в інформаційному полі. Ці інструменти перевірки інформації дозволять перевіряти як самі ЗМІ, так і якість їх інформації, розпізнавати фейки, фейкові новини, псевдоекспертів, псевдосоціологів та тези російської пропаганди.

Підтримати ініціативу з інфогігієни "Як не стати овочем" на Patreon 👉https://www.patreon.com/inforules#form

Отже інструменти проти брехні:
1) NewsBoard від Детектор медіа. Цей інструмент дозволяє перевірити якість новин та їх заангажованість на тому чи іншому телеканалі. Перевірка новин проводиться по наступних показниках: дотримання журналістських стандартів, відсоток новин з ознаками замовності, найпопулярності інформаційні приводи на каналі, відсоток згадувань політиків та партій від загальної кількості.

2) Додаток Virno створений Центром демократичних реформ і медіа на основі дослідження Інституту масової інформації. Цей додаток інтегрує новини з білого списку медіа та видає їх в одну стрічку. По суті цей інструмент робить автоматичне формування інформаційного трафарету, який дозволяє фільтрувати фейкові новини. Із недоліків те, що додаток оновлюється з запізненням, і у стрічку можуть потрапити новини з ресурсу, який вже не у білому списку. Але це можна легко виправити, якщо перевірити білий список медіа на сайті Інституту масової інформації і зкоригувати налаштування додатку.

3) Фейкогриз від TEXTY.org.ua. Це додаток, який встановлюється в браузер та попереджає про сайти-сміттярки та матеріали з дезінформацією. Його мінусом є те, що він працює лише в Google Chrome та Firefox і месенджері Telegram, і оскільки всі сміттярки та неякісні медіа промаркувати просто фізично не можливо. Але найбільші сміттярки та неякісні медіа Фейкогриз маркує.

4) База псевдоекспертів та база псевдосоціологів від TEXTY.org.ua.
База псевдоекспертів формує список псевдоекспертів з осіб, які були помічені у прихованому політичному піарі чи оприлюднювали сумнівні опитування. Там можна подивитися досьє по кожному псевдоексперту та побачити карту зв'язків з іншими псевдоекспертами та псевдосоціологами, а також дізнатися в піарі чи антипіарі кого він був помічений, та перелік їх маніпуляцій.
База псевдосоціологів формує список компаній, які оприлюднювали сумнівні опитування а представники яких була помічені в прихованому піарі.

5) Карта дезінформації від TEXTY.org.ua. Дозволяє відслідковувати російську дезінформацію та порівнювати її з об'єктивними повідомленнями.

Наші дослідження, матеріали та інша додаткова інформація на сайті 👉 https://www.oksanamoroz.com/. Тут також можна придбати книги Оксани Мороз з інфогігієни.

#ЯкНеСтатиОвочем #ОксанаМороз #ІнформаційнаГігієна
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить