Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Перун - словянський Бог блискавок. За який гріх Володимира розплачується Україна вже 1000 років?

Цікаве
Опубліковано: 8 лют. 2022 р.
Підписатися
Перун - володар неба, •Бог грому та Блискавок• - слов‘янський верховний бог родючості, має схожі риси з Зевсом, Юпітером, Тором та Індрою, всі Боги з різних міфологій та культур побудовані на одному й тому ж світосприйнятті - силами стихій природи!
... Одним із символів Перуна була Перунова палиця, якою і зараз користуються мольфарі! Палицю ту вирізали з дерева, в яке вдарила блискавка! Також його символами вважаючться тварини та рослини червоного кольору ( півень, телець, вепр, калина) На іконах зображають Іллю, як прототип Перуна на колісниці з конями та блискавками, якими він кидає в змія, що на землі! По версіям деяких вчених, змій символізував бога Велеса. Хоча як на мене, то знову тут намішали все на купу! Образ Перуна на колісниці ще з періоду до скіфів та сарматів, коли жили кіммерійці на наших теренах, 2000 років до нашої ери! Камені белемніти та фульгурити вважалися стрілами Перуна, оскільки він б‘є кам‘яними блискавками! Ці камені слугували людям, як обереги від удару блискавки, ховали їх для цього під дах! Також ставили камінчики маленьким дітям, щоб не наврочити! Тими каменями лікували хвороби очей та використовували під час пологів!
Ще одним атрибутом перуна вважали сокиру, як молот у Тора. Сокиру, так як і стріли клали під ліжечко немовляти, на поріг хліву, на поле, коли сіяли та проти граду! Перунова зброя оберігала від нечистої сили та будь-яких недугів! Свято Перуна 20 липня, а за православним календарем - 2 серпня, якраз коли день святого Іллі! Багато ритуалів люди проводили від дощу, дякуючи Перуну! А саме, коли село вражене було посухою, беруть незаміжну дівчину, останню дитину в сім‘ї! Та дівчина повинна була ходити танцювати, крізь усе село, а старші жінки обливали обранницю водою! Під час ритуалу, дівчина звісно ж була голою, тільки в прикрасах та квітах на голові! У Болгарів цю дівчину називали Перепуною, в македонців - Пеперуною! У греків - Перперуна, у румунів - Пірпіруна! В сербів цю дівчину називали Додоля!
В Україні залишились топоніми Перуна до нашого часу, а саме Урочище Перуни біля села Хрещатик, Канівського району, Перунова скеля в селі Цибулеве, Знам‘янського району!
Також Перуна вважають богом родючості і сином Білобога.
Білобог же в дохристиянській міфології вважався богом білого дня, доброти та багатства! Ймовірно, що саме його прототип є теперішнім християнським Богом! Оскільки Білобог протистояв Чорнобогу, якого асіціюють з дияволом. Як гуцули кажуть, изчєз би) дуже багато топонімів залишилось від Білобога! Білобогу молилися племена ще задовго до Київської русі! (Якщо хотіли би окремий випуск про Білобога, пишіть про це в приват!
Русичі клялися зброєю своєю та Перуном! Описують, що статуя його могла бути не лише з дерева, а й з золота та срібла! Статуї його ставили на вершинах гір, як зараз хрести та каплички!
Від правління Ігора Рюриковияа, Перун став верховним богом русичів! На диво, саме Ігора згодом розірвали древляни двома соснами! За функціями, Перун аналогічно відповідає індійському богу Індрі, грецьому Зевсу, Римському Юпітеру та скандинавському Тору!
В Радзивилівському літописі ідол Перуна малювали тричі, як оголоного чоловіка зі щитом і жезлом або списом! Німецький мандрівник Пдам Олеарій зображав Перуна як людину з кресалом в руці, яке світиться! Каже вікіпедія, що в Новоороді знааходили металеві статуї Перуна! Перуноаими обрядами вважали шанування дубових пралісів! Візантійський імператор Костянтин VII Багрянородний описував в одному візантійському літописі про дуб на острові Хортиця, де приносилися жертви, а по колу втикаличя стріли! У грамоті Лева, в честь якого Данило і Львів Назвав, 1302 року визначаються межі володінь єпископа Перемийського згадується Перунів дуб, як один з кордонів! У Скіфів ябога блискавок називали Папай!
Сварог вважається головним Верховним Богом та батьком Перуна, Сварожича і Дажбога! Костянтин згадував, зо Руси на Хортиці біля дуба пииносили в жертву Перуну Півнів, хліб і м‘ясо і втикали по колу стріли! Князь Аололимир, коли робив ще першу релігійну реформу, статорив пантеон головних богів: Хорс, Перун, Дажбог, Стрибог, Симаргл, Мокош!
—————-/
Перун боялися, оскільки він міг вдарити блискавичною стрілою в будь-який момент! На Гуцульщині дальше побутує стародавнє прокляття: «Бодай тебе Перун побив».
Доречі, в Карпатах частенько б‘є блискпвкою людей! Уявлення про бласкавку в нас з давніх-давен! Коли гримить, то вважаються поганою прикметою співати або ж свистіти! Також заборонено їсти або спати, бо грім заб‘є! Злі сили шукають порятунку під деревами, тому під ними краще не ховатись, бо можете теж попасти під роздачу! Перший грім Перуна дає життя всьому живому після зими! Мвоєю боискавкою Перун, немов воскрешає землю! Сила дається від першої блискавки не тільки землі, а й людям! Далі існує повір‘я, коли чуєте перший грім в році, треба притулитися спиною до дерева і тоді спина не буде боліти цілий рік!
Є 5 громових свята у гуцулів: Гавриїла - 13 липня, Кирика - 15 липня, Анни - 25 липня;
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить