Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЄСВ відміняють❓ Законопроект 6548 ● Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ

Опубліковано: 3 лют. 2022 р.
Україна збирається відмінити #ЄСВ. Класний заголовок, згоден, і у відмінності від жовтої преси, тут він не фейковий. Депутати у раді дійсно зареєстрували Законопроект, в якому пропонують замінити податки ЄСВ, #ПДФО та військовий збір єдиним податком.
Для чого це зроблено і що планується. Пояснюю...

Ще відео на цю тему:
👉 Як працює ПРРО Checkbox на живому прикладі → https://youtu.be/Pu9fy5364KA
👉 Як працює ПРРО на прикладі "Вчасно" → https://youtu.be/llESAssOdK0

❗️ Консультація Бухгалтера #Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
👀 Зацініть Instagram — https://instagram.com/zrobleno_buhgalter
🧑🏻‍💻 Клацніть на сайт — https://zrobleno.com/

Законопроект номер 6548 був зареєстрований у Раді 27 січня.
Так, автори законопроекту пропонують замість трьох існуючих податків ввести єдину ставку податку в розмірі 20%. Йдеться про заміну військового збору, ЄСВ та існуючого ПДФО єдиною ставкою нового ПДФО. Причиною цього в пояснювальній записці назвали проблему з тіньовою виплатою заробітної плати співробітникам. За даними авторів документа, 36% українців отримують всю зарплату або, як мінімум, її частину в «конвертах», тобто неофіційно. А у вересні 21 року за результатами соцопитувань виявилося, що в Україні менше половини працюючих громадян отримують зарплату офіційно. При цьому близько 10% співробітників отримують всю заробітну плату «в конверті».
Чому так? Я Вам нагадаю, що зараз за одного співробітника роботодавець повинен заплатити відразу три податки - це ПДФО (вісімнадцять відсотків), військовий збір (півтора відсотки) і ЄСВ (двадцять два відсотки) від заробітної плати. Таким чином, єдина ставка податку у 20% дозволить оптимізувати податкові платежі, розвантажити роботодавців від податкового тягаря і вивести зарплати з тіні.
Я наведу приклад на зарплаті в 15 тисяч гривень на руки. Люди отримують мінімалку у шість з половиною тисяч, все інше в конверті. При цьому ТОВка на податки витрачає майже три тисячі гривень. За новим же законом роботодавець зможе платити 15 тисяч гривень офіційно, і зверху податків буде ті ж самі три тисячі гривень.
Але ж у другому варіанті Ви не будете порушувати закон, а співробітник буде повністю офіційно працевлаштований.
Але! Є Але. Тимчасово до дві тисячі двадцять шостого року ставка єдиного ПДФО буде різна і зменшуватиметься із року в рік:
- На дві тисячі двадцять третій рік - у розмірі двадцять дев’ять відсотків
- На дві тисячі двадцять четвертий рік - у розмірі двадцять шість відсотків;
- На дві тисячі двадцять четвертий рік - у розмірі двадцять три відсотки.
А вже з двадцять шостого - двадцять відсотків. Тобто перехід не раптовий, а поступовий.
Ну і також результатом прийняття такої ініціативи - якщо депутати її схвалять - може стати повне скасування закону Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, тобто ЄСВ, оскільки в ньому просто більше не буде потреби.
Пишіть у коментарях, що думаєте з цього приводу. Зрада чи перемога?
Ну і підписуйтеся на наш канал
#фоп
#бухгалтер зроблено
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить