Полімерний сніг ❄️ ❄️ ❄️
Відео-дослід 🎥 🎥 🎥 кафедри хімії високомолекулярних сполук.
Резорцин – це похідне фенолу, що містить дві реакційноздатні фенольні групи. Він, як і його більш простий аналог, фенол, може реагувати з формальдегідом з утворенням смол. Реакція проходить у водному середовищі, що дозволяє назвати такий синтез «зеленим», адже не виникає потреби в утилізації відпрацьованих під час синтезу органічних розчинників. Сфери використання резорцин-формальдегідних смол також досить різноманітні:
- для виготовлення латексно-смоляних композицій для пропитки шинного корду та кріплень гуми до текстильних матеріалів. Застосовується у виробництві автомобільних шин і гумовотехнічних виробів з метою підвищення адгезії гуми до синтетичних волокон, підвищення міцності зв’язку гумових сумішей з кордом та покращення фізико- механічних властивостей гум;
- використовуються в будівництві для виробництва високоміцних клеїв і замазок. лаків та фарб, клеїв для виготовлення фанери та клеєних дерев'яних конструкцій;
- у стоматології 🦷 препарат «Резортин» та його аналоги призначені для лікування важкопрохідних каналів, для антисептичної обробки та пломбування кореневих каналів складної морфології.
У нашому повсякденному житті полімери відіграють величезну роль. Часом, ми навіть не усвідомлюємо, скільки їх навкруги - наших помічників. Компоненти різноманітних електронних пристроїв 🖨 📺, дисплеї на побутовій техніці 🖥 ⌚️ 📟, елементи захисних покриттів, і банальна тара для харчових продуктів та побутової хімії. Все це – полімерні матеріали різного складу. Один з таких матеріалів – фенол-формальдегідні смоли, або ж ФФС.
Синтетичні ФФС одержуються при поліконденсації фенолу та формальдегіду і, в залежності від молярного співвідношення вихідних реагентів та характеру каталізатора, поділяються на термопластичні й термореактивні смоли.
Термопластичні смоли - мають лінійну структуру та спроможні плавитися при нагріванні і знову тверднути при охолодженні.
Термореактивні смоли, для яких характерна сітчаста структура макромолекули, на відміну від термопластичних, при нагріванні не плавляться, а термічно деструктують, тому одержані з них вироби не підлягають подальшій термічній або механічній обробці.
Затверділі ФФС називаються (в залежності від методу одержання) резитами, карболітами, неолейкоритами. Також з ФФС виготовляють багато матеріалів, конче необхідних для схемотехніки, електроніки та промислових електричних приладів, а саме:
- гетінакс, призначений для виготовлення друкованих плат;
- текстоліт для створення конструкційного матеріалу;
- бакеліто-фенольний клей;
- електротехнічні вироби - розетки, електричні вилки 🔌, електролічильники, вимикачі, реле, корпуси електричних двигунів, клемні коробки та ін.;
- та багато іншого…..
Дане відео захищено авторським правом. Будь-яке розміщення та копіювання матеріалу заборонено. Усі права належать хімічному факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка ℗
розгорнути опис
згорнути опис