Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Новини про війну з Росією вганяють в паніку. Як їх правильно читати

Опубліковано: 27 січ. 2022 р.
Підписатися
Чи нападе Росія на Україну? Що робити якщо завтра війна? Зараз гібридна війна Росії проти України увійшла в активну фазу і подібні питання виникають все частіше. У цьому відео мова про те, як правильно споживати інформацію при активній фазі гібридної війни України з Росією. Окільки ця не останнє загострення, поради будуть актуальними і надалі. Тут наведено 10 порад про те як споживати інформацію про гібридну війну з Росією.

Підтримати ініціативу з інфогігієни "Як не стати овочем" на Patreon 👉https://www.patreon.com/inforules#form

По-перше, важливо розуміти ціль активної фази гібридної війни. Це завжди дестабілізація. Сама можливість вторгнення Росії в Україну непевна та суперечлива інформація, різні новини про війну з Росією можуть породити паніку та хаос.

По-друге, зрозуміти, що ніхто не знає, як буде далі, чи буде війна. Активна фаза інформаційної війни супроводжує всі переговори. Реальний стан справ знають тільки їх учасники і саме вони є замовниками інформаційних вкидів.

По-третє, розуміння фактів та сигналів. Зараз це заяви учасників переговорного процесу. Потрібно пам'ятати що зливи, коментарі анонімних джерел і так далі - це частина інформаційної війни, і навіть - пропаганди Росії в Україні а не факти. Факти можна знайти в текстах заяв учасників переговорного процесу та їх інтерв'ю. А також в аналітиці від авторитетних дослідницьких центрів.

По-четверте, це хороший момент для піару та нарощування аудиторій. Для медіа, політиків, експертів, астрологів і так далі. Увага суспільства сконцентрована на одній темі. Люди поглинають тони інформації. Тому медіа не пропускають жодної новини та не фільтрують її від шкідливих вкидів та провокацій. Політики роблять заяви, які часто суперечать одна одній. Кожен стає експертом в міжнародній дипломатії та веденні війни. Хто може бути реальним експертом: колишні дипломати, які приймали участь у переговорах даного рівня; діючі та колишні військові, які воюють/-ли з Росією; аналітики великих дослідницьких центрів.

По-п'яте, обмежити джерела з яких ви дізнаєтеся новини. В Україні є 10 онлайн-медіа в “білому списку” Інституту масової інформації (Суспільне, Громадське, Ліга, Українська правда, Укрінформ, Радіо Свобода, Дзеркало тижня, НВ, Еспресо та Бабель). Ці медіа неідеальні, проте дають найбільш об'єктивну інформацію. Якщо ви будете паралельно брати новини з 2-3 - це вже суттєво зменшить ризики викривлення вашого інфополя.

По-шосте, розуміти що робить ворог. Читайте StopFake та “Карту дезінформації” від Тексти.org.ua. Так ви будете в курсі ключових фейків та маніпуляцій, які зараз розповсюджує Росія.

По-сьоме, ми всі живемо у інформаційних бульбашках, які створені нашими ж діями. Алгоритми цифрових платформ пріоритетно показують нам ті матеріали, які ми споживаємо найчастіше, найдовше, найбільше взаємодіємо. Тому як тільки ми починаємо споживати емоційні відео чи тексти - саме вони і домінують в нашому інфополі. Дійсність викривляється і, наприклад, може здаватися, що все дуже погано.

По-восьме, готовність до будь-якого сценарію. Це традиційна порада від психологів, важливість якої важко переоцінити. Тривожний рюкзак, запас води та продуктів, план з координації дій з рідними - це не про паніку, а про нарощування “м'язів безпеки”. Важливо підготуватися не тільки дорослим, а і дітям.

По-дев'яте, не спрощуйте роботу російській пропаганді. Вони розраховують на те, що люди під впливом паніки будуть її поширювати - в реальному житті та онлайн. Зараз краще промовчати, ніж сказати чи написати необдумане.

І наостанок, Президент комунікує, як вміє. Аналіз попередніх років показує, що комунікації не сильна сторона теперішньої української влади. Наприклад, Президент майже одночасно транслює протилежні меседжі. У своєму зверненні просить не панікувати, а в інтерв'ю The Washington Post говорить про ймовірне захоплення Харкова.

Наші дослідження, матеріали та інша додаткова інформація на сайті 👉 https://www.oksanamoroz.com/. Тут також можна придбати книги Оксани Мороз з інфогігієни.

#ЯкНеСтатиОвочем #ОксанаМороз #ІнформаційнаГігієна #ГібриднаВійна
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить