Уявіть, що Верховна Рада хоче ухвалити новий закон, який стосується вашої діяльності. І ви хочете, щоб інтереси вашої групи врахували ще на стадії розробки законопроєкту, а не коли закон прийнято, а потім він виявився поганим, не влаштовує багатьох і взагалі порушує ваші права.
І ось ви хочете взяти активну участь у законотворенні і йдете на сайт відповідного комітету, щоб дізнатись, коли засідання саме по вашому питанню, а інформація відсутня. Ви туди не потрапляєте, ваші інтереси не враховані.
Це здається досить дивним у 21 столітті, але частина комітетів Верховної Ради і справді не завжди вчасно публікують анонси засідань на сайті, не оприлюднюють порядки денні, а також не інформують про результати публічних заходів, у яких ви б могли взяти участь, як стейкхолдер.
У нашому новому заключному випуску «Комітетське крісло» розповімо, що входить у поняття «публічність комітетів», чому вона важлива, який з парламентських комітетів публічний, а який – не дуже.
Якщо хочете подивитись сухі цифри, маємо для вас текст https://cutt.ly/inuFpP7
Підготовлено ОПОРОЮ в межах проєкту «Інклюзивні комітети як запорука якісного законотворення» за підтримки Програма РАДА, що виконується Фонд Східна Європа.
розгорнути опис
згорнути опис