Куско - столиця імперії інків, саме тих, які збудували Мачу-Пікчу і зробили Перу привабливим для туристів. Але то було так давно, що я вирішила зробити акцент на сучасному Куско, а воно мені відкрилося як місто сувенірів і яскравого одягу з традиційними орнаментами. Я не планувала купувати перуанський одяг, думала лише про невеличкі сувеніри, але ціни були такі дешеві, що светр, шапка, рукавиці, шкарпетки із вовни альпаки мають тепер мають якось вміститися в мій рюкзак. Скоріш за все куплені на емоціях вони мені і не знадобляться, тому щось із цього розіграю в інстаграмі між підписниками, тому сміливо слідкуйте за мною і там.
Куско часто недооцінюють і зупиняються лише на одну ніч по дорозі до Мачу-Пікчу. Я маю багато часу і мало планів, бо подорожую без зворотнього квитка і вожу роботу за собою в ноутбуці. Отже я вирішила пожити в цій гірській столиці декілька тижнів. Найнеприємніше - це холодні ночі в Куско і відсутність опалення в першій квартирі. У другій квартирі ми доплатили за обігрівач і я нарешті могла працювати без загортання у ковдру. Найприємніше в Куско - низькі ціни на житло, таксі, їжу, та практично на все. Тому якщо не маєте гірської хвороби і добре дихаєте в горах, варто проникнутися атмосферою цього міста і залишитися в Куско надовше.
Перуанська кухня вважається однією з найсмачніших в світі і Куско найкраще підходить для дегустацій бо на 100 гривень ви можете купити 2 чи навіть 3 свіжі страви з м’ясом. Я давно не їла морозива за 12 гривень, тому уже якось пробачила цьому місто приставучість продавців сувенірів.
Сувеніри у Куско знайдуть вас самі, просто присядьте на лавку в парку і спробуйте розслабитися. За хвилину відбою від продавців не буде, а ще вам запропонують почистити взуття. Я не якась важлива пані щоб дозволити комусь чистити моє взуття, тому такі послуги мені точно не потрібні, особливо для чорних тканинних кросівок. Подивіться мій експеримент із парком, скільки до мене підійшло людей за 3 хвилини. Після такого буду вчитися переконливіше казати ні.
У перший же вечір в Куско я помітила, що місто не має яскравих кольорових вивісок з назвами закладів. Усі шрифти і назви наскільки лаконічні і не намагаються засліпити лампочками або метровими буквами. Я так мрію, що в Україні колись стане модним не псувати історичні будівлі яскравими написами, а в моду увійдуть такі охайні назви чорного кольору і з гарним шрифтом.
Ще одне спостереження з Куско - я не побачила жодної жінки на підборах, що виправдано, бо скрізь бруківка, а тротуари теж не зажди рівні і зручні. А ще за увесь час зустріла лише одну жінку, яка штовхала дитячу коляску бруківкою. Багато жінок носять малих дітей на спині у кольоровому рядні, яке не виглядає дуже зручним, не схоже на сучасні слінги, а більше на якийсь вузлик з дитиною на спині.
Протести в Перу, які я застала, скоріш за все пов’язані з президентськими виборами. Другий тур між двома лідерами запланований на 6 червня 2021 і напруга наростає, бо позиції кандидатів кардинально різні в деяких питаннях. Сподіваюся, Перу вдасться добитися стабільності як в економіці, так і в політиці, бо як і інші країни Південної Америки, Перу постійно проходить турбулентність і не може остаточно вирватися з бідності і корупції.
Перуанці Куско виглядають як індіанці з книжок і фільмів: невисокі, смуглі, з мудрим і спокійним виразом обличчя і довгими косичками. На голові капелюх або в’язана шапка, а жінки часто мають широку спідницю і фартух, а в клунку за спиною якісь вироби ручної роботи або спляча малолітня дитина.
Підписуйтеся на мій інстаграм https://www.instagram.com/tanyakudryashka/
Фейсбук https://www.facebook.com/tanyakudryashkablog
Ставайте моїм Патроном https://www.patreon.com/tanyakudryashka
Я українська мандрівниця, подорожую світом без зворотнього квитка. Одночасно повноцінно працюю і подорожую, ділюся своїм життям цифрової кочівниці через блог і відео.
розгорнути опис
згорнути опис