З послугою “Консультація абітурієнтів” від ZNOUA вступна кампанія – не проблема. Ми беремо відповідальність за твій вступ на себе! Реєструйся тут: https://bit.ly/3urcaEq
📝Відеокурс "Обов'язкові твори ЗНО-2021: романи, поеми, повісті"
https://bit.ly/31wIJF4
📝 Синтаксис без паніки. Як підняти найбільше балів на ЗНО?
https://bit.ly/38n2MZA
✅Тепер ти 11-класник. Щоб скласти ЗНО 2021 тобі знадобиться допомога! Приходь на курси від ZNOUA та склади ЗНО на 190+ балів.
🔍 Посиланням для тих, хто складає ЗНО на 200:
https://bit.ly/2JVmPW7
Зазвичай у тестах трапляється уривок з фольклорної пісні,і вам необхідно визначити її різновид. Існують такі види пісень: календарно-обрядові, родинно-побутові, суспільно-побутові. Календарні пов’язані з якимось святом або порою року. Поділяються на колядки, щедрівки, веснянки, русальні, купальські та жниварські.
Щоб правильно їх визначити, треба звертати увагу на тематику та ключові образи в цих піснях.
Ще одним прикладом усної народної творчості є пісні Марусі Чурай також відомої як Малоросійська Сафо або дівчина з легенди. У програмі їх дві - “Віють вітри віють буйні” та “Засвіт встали козаченьки”.
“Віють вітри віють буйні” - пісня про дівчину, яка залишилась сама без милого, тужить за ним і оплакує свою тяжку долю. Цією піснею починається драма “Наталка Полтавка”, її виконує головна героїня.
Маємо дві історичні пісні про події 17 століття - “Ой Морозе Морозенку” та “Чи не той то хміль”.
Продовжуємо тему козацької смерті. Вона описана в баладі “Ой летіла стріла”.
І наостанок трішки позитиву. У думі “Про Марусю Богуславку” йдеться про те, як вона звільнила 700 козаків, які поїхали на курорт до Туреччини ,але застрягли там на 30 років у неволі. І зробила вона це на Великдень. Повертатись назад в Україну дівчина не захотіла, бо вже потурчилась, побусурменилась.
Нестор Літописець залишив нащадкам літопис під назвою “Повість минулих літ”. Звідси нам потрібно лише два уривки - про заснування Києва та про помсти княгині Ольги.
Київ заснували, як і пророкував апостол Андрій, на тих горах, де жили поляни. Зробили це Кий, Щек , Хорив та сестра їхня Либідь. Були сумніви, що Кий справді князь, а не перевізник, але його візит до Царгорода їх розвіяв.
В уривку про Ольгу більше екшену. ЇЇ жадібного чоловіка Ігоря вбили древляни, і вона придумала цілих 4 варіанти помсти, які і втілила в життя. Спочатку закопала кілька древлянських мужів живцем, потім спалила інших в лазні, напоїла і порізала ще кілька тисяч, а в кінці спалила місто Іскоростень за допомогою пташок.
Наступний твір - героїчна поема “Слово про похід Ігорів”, автор анонім.
Твір про те, як новгород-сіверський князь Ігор Святославович зібрав невеличке військо і пішов битися з половцями біля річки Каяли. Він трішки не розрахував сили, тож частина його війська загинула, а сам князь потрапив у полон. Поки він там був, сталося чимало цікавих подій, наприклад: плач Ярославни в Путивлі, мутен сон Святослава Київського та виголошення його золотого слова зі сльозами змішаного. Історія скінчилася тим, що Ігорю допоміг втекти з полону половець Овлур.
І нарешті, перший повноцінний автор в давній літературі - мандрівний філософ Григорій Сковорода (ім’я на екрані), який, до речі, є представником бароко.
У вірші “Де лібертате” два ключових слова - свобода і Богдан.
Вірш-пісня “Всякому місту” входить до збірки “Сад божественних пісень”, у ній автор описує вади суспільства та наголошує на тому, що треба мати совість, як чистий кришталь, щоб побороти смерть. Цю пісню виконує возний Тетерваковський у п’єсі “Наталка Полтавка”.
✔️ Найкращі курси ЗНО в Україні! Скористайся промокодом "youtube10", і отримай знижку 10% на варість 1 семестру онлайн-курсів:
https://bit.ly/33LFcUM
✒️ Відеокурс «Секрети успішного твору»:
http://bit.ly/2QjMSXu
💸 Друзі, для тих, хто хоче подякувати нам, не тільки коментом, є Patreon:
https://bit.ly/3k1qTkV
--------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------
Підготовка до ЗНО з української мови:
https://youtu.be/YZiJogIuCJE
Підготовка до ЗНО з географії:
https://youtu.be/gGA9p1PpCQ8
Підготовка до ЗНО з англійської мови:
https://youtu.be/x395Y2quzJw
Підготовка до ЗНО з Історії України:
https://youtu.be/zrRsskYNfaI
Підготовка до ЗНО з математики:
https://youtu.be/cy1ImVwIeqo
Поради до ЗНО:
https://youtu.be/_J2lhJD0MxQ
Поради для школярів:
https://youtu.be/4mSFQpLAyXA
ZNOUA - лідер у підготовці учнів до ЗНО в Україні.
Готуйся разом з нами та отримуй найвищі бали і перепустку у бажаний ЗВО України!
Підписуйтесь на канал та натискайте на дзвіночок!
Слідкуй за новинами ЗНО:
Facebook: https://www.facebook.com/ZNOUAcom
Telegram: https://www.t.me/znoua
Instagram: https://www.instagram.com/z.n.o.u.a/
TikTok: https://www.tiktok.com/@znoua зно українська мова зно юа маруся чурай
розгорнути опис
згорнути опис