Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Хто обиратиме керівника Бюро економічної безпеки? | Таємниці Слідства

Опубліковано: 6 трав. 2021 р.
Підписатися
Хотіли як краще, а виходить як завжди. Нещодавно президент Володимир Зеленський підписав закон про створення Бюро економічної безпеки, яке цілеспрямовано розслідуватиме економічні злочини.

Не серединка на половинку — трохи розслідувати, трохи кошмарити бізнес, як це іноді бувало у податковій міліції, СБУ чи нацполіції. Це має бути новий цілком незалежний орган. Таке собі НАБУ, яке спеціалізується на розслідуванні саме економічних злочинів.

За цим законом, керівника Бюро економічної безпеки має обирати Спеціальна комісія, а от членів цієї комісії обирає уряд, парламент та Рада національної безпеки та оборони.

І от за квотою Верховної Ради до цієї спецкомісії потрапили непублічні особи — з легкої подачі голови Комітету ВРУ з питань податкової і митної політики, нардепа від «Слуги народу» Данила Гетманцева.

Обирали цих членів комісії для Бюро економічної безпеки нардепи, по суті, за допомогою онлайн-чату і формального конкурсу. Навіть не запросивши усіх кандидатів на фінальну співбесіду.

По факту, процедура відбору відбувалася за таким алгоритмом:
- Отримали 22 заявки;
- Оприлюднили цей список лише між нардепами з Комітету;
- Запросили на засідання тільки тих кандидатів, яких попередньо самі ж нардепи і порекомендували.

Ну а декого вибрали навіть «всліпу», довірившись рекомендації Гетманцева.

Результат — третина голосів у комісії, по суті, обрана за рекомендацією від Гетманцева. Третина — бо для того, щоб Комісія обрала директора Бюро економічної безпеки, треба, щоб зібралося шість її членів.

Які фаворити Данила Гетманцева можуть потрапити у конкурсну комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки — дивіться у новому матеріалі журналістки Марини Ансіфорової «Таємниці Слідства»

ПРИЄДНУЙТЕСЯ ДО СЛІДСТВО-КЛУБУ:
https://www.patreon.com/slidstvo_info
https://www.slidstvo.info/pidtrymaty/

ПІДПИСУЙТЕСЯ НА НАШІ СОЦМЕРЕЖІ:
Telegram: https://t.me/slidstvo_info
Instagram: https://www.instagram.com/slidstvo_info/
Faсebook: https://uk-ua.facebook.com/slidstvo.info

#слідствоінфо #таємниціслідства #бюро_економічної_безпеки
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить