Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Що робити, коли надокучають колектори?

Опубліковано: 30 черв. 2021 р.
Підписатися
ПІдтримати Вокс Україна: https://biggggidea.com/project/zrobimo-derzhavne-upravlinnya-kraschim/

Вам дзвонять щодня і вимагають віддати кредит, про який ви ніколи не чули? Цілком ймовірно, що ви натрапили на шахраїв, які оформили на вас мікрокредит без вашого відома. Що робити в такій ситуації та до кого звертатися в першу чергу? Даємо покрокову інструкцію, як позбутися нав’язливих дзвінків колекторів.

Мікрокредити — це невеликі позики на суму приблизно до 20 тис. грн. Зазвичай їх беруть тоді, коли потрібна незначна сума грошей на короткий термін — як правило, не більше 30 днів. Оформити мікрокредит доволі легко. Утім, така простота й доступність оформлення онлайн-позик приваблює і шахраїв. Коли мікрокредитна організація надає кредит, вона зазвичай просить позичальника дати номер телефону його родича, друга чи колеги. Водночас ця фінансова установа не підписує з ними жодних документів про поручительство та може навіть не перевіряти, чи справжні ці контакти.

Тут слід пам’ятати: номер телефону та домашня адреса — це ваші конфіденційні дані. Фінансова компанія та колектор не мають права їх використовувати без згоди власника. Тому якщо вам телефонують чи надсилають повідомлення стосовно кредиту, який ви не брали та за яким ви не виступали поручителем, це, по-перше, порушення Закону України «Про захист персональних даних».

По-друге, колектор, який погрожує, цілодобово дзвонить вам чи членам вашої родини, використовує лайливі слова або розповсюджує образливі фотоколажі тощо, порушує низку статей Конституції, Цивільного та Кримінального кодексів України.

По-третє, сам колектор не має права стягувати борг, Колекторські компанії мають право лише інформувати боржника чи поручителя за кредитом про наявність боргу.

Тож що робити і як себе захистити, якщо колектори таки телефорнуть і розказують про борг, який ви не брали?

*НАШІ СОЦМЕРЕЖІ*
Поділитись лінком для підписки на цей канал: https://cutt.ly/whz5I87
Більше фактчеків у телеграмі VoxCheck: https://t.me/voxcheck
Цікаве про економіку тут: https://t.me/vox_ukraine
Проект VoxCheck у ФБ: https://www.facebook.com/VoxCheck
Сторінка VoxUkraine у ФБ: https://www.facebook.com/VoxUkraine.Ukranian/
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить