Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Концерт пам’яті Лідії Липковської в Бейруті [Вікторія Лук’янець та Елія Франціс] - Ліван, 11.05.2018

Музика
Опубліковано: 18 черв. 2021 р.
Підписатися
Публікується вперше спеціально для https://theukrainians.org/viktoriia-lukianets/

Відеозапис надано Посольством України в Лівані для YouTube каналу режисера Станіслава Литвинова.
[Щодо права використання фрагментів цього відео звертатись: https://www.facebook.com/LytvynovStanislav/ ]
_______
11 травня 2018 року в Бейруті відбувся концерт всесвітньовідомої української оперної співачки, народної артистки України Вікторії Лук’янець разом з ліванським тенором Елія Францісом у супроводі Ліванського філармонійного оркестру під керівництвом маестро Любнана Баальбакі.
Концерт у Бейруті присвячений пам’яті іншої світової оперної зірки українського походження Лідії Липковської (народилася в с. Бабине, Кельменецького району Чернівецької області 1884 року). Формування таланту володарки сріблястого колоратурного сопрано розпочалося у Маріїнській жіночій гімназії Кам’янця-Подільського та продовжилося в консерваторії Санкт-Петербургу. 1906 року Лідія Липковська стала солісткою Імператорського Маріїнського театру, згодом, після навчання у консерваторії Мілану, розпочала виступати на сцені театру Ла Скала. Гастролювала в містах Західної Європи, Північної та Латинської Америки, Азії та Австралії. Їй аплодували найпрестижніші театри світу у Мілані, Парижі, Лондоні, Нью-Йорку, Монреалі. З 1919 року жила на заході - у Франції, США, викладала у Молдові та Румунії. Останні роки свого життя провела у Бейруті, куди була запрошена на посаду професора Академії мистецтв Лівану.
На заході були присутні представники ліванської влади, дипломатичний корпус, представники ліванських ділових та мистецьких кіл, ЗМІ та громадськості, поціновувачі оперного співу, лівансько-українська спільнота, дипломати Посольства України.
На завершення концерту В. Лук’янець виконала зворушливу музичну композицію-реквієм «Мелодія» М.Скорика, присвячену вшануванню пам’яті жертв Другої Світової Війни та російської агресії на Донбасі.
Музичний вечір пройшов за сприяння Посольства України в Лівані, Вищої Національної музичної консерваторії Лівану та Торгово-промислової і сільськогосподарської палати Бейруту і Гірського Лівану і став великою подією культурного життя Лівану та символом творчого єднання ліванського та українського народів.
________
Вікторія Лук’янець - солістка Віденської національної опери. У 1990 році співачка здобула першу премію на Міжнародному конкурсі виконавців "Min-On" у Токіо та на міжнародному конкурсі "Моцарт" у Відні. У 1991 році вона була удостоєна першої премії на міжнародному конкурсі "Марія Каллас" в Афінах. У 1995 - лауреат фестивалю у Зальцбурзі та дебютувала в італійському театрі Ла Скала. Вікторія Лук'янець виступала з найвідомішими світовими тенорами - Пласідо Домінго, Хосе Каррерасом та Лучано Паваротті.
Чарівний голос Вікторії Лук’янець пролунав в найпрестижніших оперних театрах світу: Відня, Берліну, Нью-Йорку, Парижа, Мюнхена, Гамбурга, Ессена, Мілану, Лондона, Женеви та багато інших. У її репертуарі більше 50-ти провідних партій сімома мовами, а гастрольний графік складено на роки наперед.
На концертах Вікторії Лук'янець часто поруч з оперними аріями почесне місце займають українські народні пісні, які вона виконує як з симфонічними, так і з народними оркестрами.

Концерт достпний за посиланням: https://youtu.be/bFWE9BNsZ4Q
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить