Примусове анулювання Єдиного податку. Для малого бізнесу статус платника єдиного податку є надзвичайно цінним з огляду на те, що завдяки йому можна суттєво зекономити кошти та спростити ведення бізнесу. Втім, нерідко #Єдинник неочікувано, а інколи і випадково дізнається, що його #ФОП чи ТОВ вже не є платником єдиного податку.
Посилання на документи:
Електронний кабінет платника податків → https://cabinet.tax.gov.ua/login
Ще відео на цю тему:
👉 Податкова перевірка / Підстави для перевірки → https://youtu.be/_2hXbI-yGAw
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY
❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/
Анулювання реєстрації платником єдиного податку відбувається за рішенням відповідного Головного управління ДПС у трьох основних випадках:
1) Платник єдиного податку сам подав відповідну заяву;
2) Діяльність фізичної особи-підприємця припинено;
3) Платник єдиного податку порушив вимоги податкового законодавства.
Якщо перші два випадки є абсолютно зрозумілими, то останній розглянемо більш детально.
Отже за які порушення можуть позбавити статусу єдинника
Отримували дохід від заборонених на спрощеній системі видів діяльності. Пам'ятайте, що для 1-ї та 2-ї груп заборонені деякі КВЕДи, дозволені на 3-й.
Отримували дохід за КВЕДами, які не внесли до реєстру єдинників.
Використовували негрошові форми розрахунків із покупцями, замовниками та постачальниками (бартер, взаємозалік тощо).
Перевищили ліміт доходу. На 3-й групі це 7 млн грн на рік, якщо отримали більше — треба переходити на ЗС. А от у підприємців 1–2-ї груп є можливість самостійно після перевищення перейти на «старшу» групу.
Перевищили ліміт із найму працівників. На 2-й групі — більше 10 співробітників; на 1-й — прийняли хоча б одного, хоча це заборонено.
Податковий борг. Два квартали поспіль ходите в боржниках і на кожне 1-е число місяця за вами тягнеться непогашена заборгованість — ДПС анулює реєстрацію єдинника й переведе на ЗС.
За борги з ЄСВ зі спрощеної на загальну систему не переводять, але важливо пам'ятати, що заборгованість із ЄСВ не має строку давності, її в будь-якому разі доведеться сплатити, і чим раніше, тим краще, бо щодня на суму боргу нараховується пеня.
Ваші особисті борги як фізособи можуть стати підставою для відмови в реєстрації єдинником.
Перевірити свій статус єдинника ви можете в електронному кабінеті платника податків, посилання я залишу під цим відео.
Анулювали реєстрацію єдинника заднім числом. Що робити?
Перевірте вхідні повідомлення в особистому кабінеті — як правило, податкова надсилає акт перевірки з переліком порушень, потім на його підставі — рішення про анулювання реєстрації на ЄП заднім числом. Так ви дізнаєтеся причину анулювання реєстрації та з якої дати ви на ЗС.
Ще якщо у вас на руках немає рішення, ви можете звернутися до центральної податкової або за місцем реєстрації із заявою і зробити запит на отримання копії рішення.
Наступний крок — визначитися, як хочете працювати далі — повернути статус єдинника чи вам вигідно залишитися на загальній системі (якщо діяльність не ведеться).
У разі втрати статусу єдинника за рішенням контролюючих органів повернутися на спрощену систему можна після закінчення послідовних 4 кварталів і лише якщо немає заборгованості з податків на момент переходу
Плануєте повернутися на єдиний податок і з моменту анулювання минуло чотири квартали — погасіть борги з податків, подайте неподану звітність і заяву на спрощену систему не пізніше ніж за 15 днів до початку кварталу, з якого плануєте стати єдинником.
Залишаєтеся на ЗС — усе одно доведеться погасити заборгованість, яка у вас накопичилась як у загальносистемника, тому що на ЗС ви продовжували працювати як єдинник.
Після погашення заборгованості вам слід подати звітність за всі минулі періоди.
Є також нюанси з веденням обліку й розрахунками у разі переведення на ЗС заднім числом, але це вже краще доручити професіоналам.
#Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис