Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Дарування ТОВ ● Консультація бухгалтера про ТОВ Україна

Опубліковано: 26 лип. 2021 р.
Дарування ТОВ має місце і сенс найчастіше при передачі саме своєї частки корпоративних прав та статутного капіталу у Товаристві, де засновників декілька.
Коли засновник один - #ТОВ можна як продати (продаж ТОВ Украина), так і подарувати, особливої різниці немає. Щодо частки - тут діють дещо інші правила.

Ще відео на цю тему:
👉 Як вийти з ТОВ → https://youtu.be/S8FbEySAeYo
👉 Як закрити ТОВ❓ → https://youtu.be/9GxGVrz4t3M
👉 Статут для ТОВ → https://youtu.be/BiPb2BCHMaQ

🔔 Підписатись на канал — https://www.youtube.com/Zrobleno?sub_confirmation=1
👍 Ставте лайк під відео

❗️ Консультація Бухгалтера #Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻‍💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/

Дарування корпоративних прав має переваги порівняно з оплатним відчуженням і дозволяє законно обійти цілий ряд обмежень та правил, які встановлені для продажу корпоративних прав. Із основного -
учасник, який дарує свою частку у статутному капіталі, не зобов’язаний повідомляти про це інших учасників товариства, так як при передачі корпоративних прав на підставі договору дарування не потрібно отримувати згоду загальних зборів учасників товариства. Звісно, учасники можуть погодити в Статуті окремі правила і процедури, які застосовуються у випадку дарування, але на законодавчому рівні обмежень немає.
Є і мінуси. По перше - це необхідність нотаріального посвідчення договору дарування, тобто без нотаріусу Ви не зможете нічого зробити.
По-друге - до договору дарування корпоративних прав застосовуються специфічні правила Цивільного кодексу України встановлені для правочинів цього виду, що передбачає широкий перелік підстав розірвання договору дарування на вимогу дарувальника. Це скоріше важливо для того, хто отримує права на Вашу частку після підписання договору. Так як якщо Ви захочете заволодіти своєю часткою назад - у Вас будуть законні підстави це зробити.
Для того, щоб провести на підставі договору дарування перереєстрацію корпоративних прав на третю особу, не потрібно навіть залучати директора товариства – перереєстрація частки на нового власника і, відповідно, учасника товариства відбувається на підставі договору дарування та акту про перехід корпоративних прав . Документи може подати особа, яка отримала корпоративні права у дарунок.
Висновки: Так, Свою частку можна продати ТОВ Україна через договір дарування, якщо у Вас не виходить отримати згоду інших учасників. І так, це можна зробити без зайвого галасу, тільки Ви, отримувач і нотаріус. Все.
А щоб не бути потерпілою стороною в схожій ситуації - завжди ретельно складайте статут і передбачайте будь які ситуації щодо ведення справ. І будете в безпеці.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить