Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

ЯК ЗБЕРЕГТИ СІМ'Ю під час сильних ПОТРЯСІНЬ? Стосунки в подружжі та з дітьми. Тато Влог

Влоги
Опубліковано: 20 лип. 2021 р.
Підписатися
Коли стосунки в подружжі або з дітьми ще не повна халепа…

Підтримайте розвиток #ТАТОВЛОГ - Patreon - https://www.patreon.com/TatoVlog
А також:
Приват Банк (UAH) - 5363 5426 0256 5054
Monobank (UAH) - 5375 4141 1320 7004
ДЯКУЮ!

00:00 - Вступ.
00:49 - Піклуйся вчасно.
01:15 - Стосунки - вогонь.
02:05 - Будь ініціативним.
02:34 - Всі ми грішні.
03:50 - Коли скрутні часи.

Музика з відео: Drop Back. Взято з каналу: vaisnava. Ліцензія - не надана. Перевірено на сайті: https://eproves.com

Отже, як зберегти стосунки з дітьми, коли здається, що вони вже на межі? Коли підлітковий вік? Коли батьки “вже не авторитет”? Коли дитина потрапила у погану компанію? І так далі…
Почну з профілактичних заходів - що робити батькам, щоб стосунки з дітьми не псувались, а залишались міцними і дружніми завжди? Причини псування стосунків чи то з дітьми, чи то в подружжі часто розвиваються за схожими сценарієм. Тому й профілактика для більшості випадків досить типова і проста. Звичайно ж, що бувають зовсім нетипові випадки, котрі вимагають особливих заходів для вирішення.
Отже правило 1. Про міцність стосунків потрібно піклуватись в хороші і спокійні часи. У воїна, якого кинули в гарячу точку, заздалегідь не підготувавши до бою, шанси вижити мінімальні. Те ж саме стосується стосунків. Про них варто згадувати не тоді коли їх вже потрібно рятувати. Саме кожен день потрібно максимально піклуватись про зміцнення своєї сім'ї.
Правило 2. Стосунки як вогонь - їм потрібні дрова. Алегорія думаю зрозуміла. Як у вогонь потрібно підкидати дров, щоб він не згасав, але продовжував горіти, так і стосунки - щоб вони розвивались і залишались міцними - за ними необхідний уважний догляд.
За замовчування все у цьому світі приходить в занепад. Все що цінне потребує сил та уваги. Якщо ми зараз говоримо про стосунки з дорогими людьми, то їх потрібно плекати. Це означає вчитися відносинам, читати книги та цю тему, ходити на семінари, мати наставників, які вміють допомагати будувати стосунки один з одним в сім’ї. Також плануйте час разом. З кожним окремо. Час, коли є можливість поговорити, щиро і без поспіху.
Правило 3. Будь ініціативним. Маю на увазі те, що люди схильні очікувати уваги спочатку до себе, а тільки потім давати увагу у відповідь. Не потрібно чекати, потрібно діяти. Виявляй ініціативу поговорити, послухати, поспівчувати, щиро зрозуміти, попросити пробачення, або пробачити. Без таких ініціатив будь яке навіть найпалкіше кохання швидко згасне і залишиться лише попіл.
Правило 4. Пробачай тих, хто тебе щиро любить, хоча й часом робить тобі боляче. Ненароком... Ну... дітей пробачати може й легше. А от подружнього партнера... Одне і те ж саме… Тисячний раз… Але ви ж закохувались не в ідеальну людину. Хоча хто там про це думає у період закоханості )... Та все ж будьмо достатньо зрілими, щоб прийняти той факт, що ніхто і ніколи не стане бездоганним навіть коли дуже сильно цього захоче. Найцікавіше те, що кого не запитай - “Чи ти помиляєшся?” то ніхто абсолютно цього не заперечує. Але себе надзвичайно легко виправдати - і ми це робимо. Бо ми знаємо про свої схильності, слабкості, причини свої дій чи реакцій і так далі. Точно так само подумай про дорогих тобі людей, у тих теж є схильності, слабкості і вагомі причини. Зрозумій та прийми це і пробачати буде легко.
А тим більше дітей - малих чи підлітків. Враховуючи те, що вони тільки набираються досвіду, котрий у тебе вже є. Навчай їх будувати стосунки - покажи ти їм приклад як потрібно пробачати. Бо ж і перед ними ти теж десь завинив і розраховуєш на їх прощення.
Останнє 5 правило стосується скрутних часів - коли стосунки, так би мовити, «переживають» кризу. Не закривайтеся в собі, але шукайте сторонньої допомоги!!! В моменти конфліктів, а особливо затяжних конфліктів люди схильні відстоювати і захищати свої власні інтереси. І часто буває, що вже й не стоїть питання хто правий, а хто ні. Конфлікт переходить у площину - “я маю перемогти будь якою ціною”. Тоді вже ніхто нічим не нехтує - звинувачення, образи, сторічні спогади, узагальнення, порівняння з тваринами і таке подібне. Як кажуть - “На війні всі засоби добрі”. Прикро, але між людьми, котрі люблять одне одного розготраються бойові дії. І коли справа починає заходити у цю стадію, важливо не зволікати і якнайшвидше шукати допомоги.
Кого шукати?
Найкраще звернутись до наставників (якщо вони у вас є). Або можливо ви чули, що є у когось - запитайте у них. Як правило - це мають бути старші років на 10-15 люди.
До людей, котрих ви поважаєте, котрих постійно бачите як зразок гарних сімейних стосунків. Вони теж можуть допомогти.
До людей, котрі мають відповідну кваліфікацію. Це можуть бути сімейні консультанти, священики, або психологи.
Головне якнайшвидше відкрити перед кимось проблему і прислухатись до порад та інструкцій, котрі вам даватимуть.
І пам’ятай - саме ти несеш відповідальність за те, що ти робиш і говориш. Але й за зволікання, коли зволікати не можна ти також несеш відповідальність.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить