Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Геометрія в саду. Планування маленької території

Опубліковано: 30 верес. 2021 р.
#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #геометриясада

Ми можемо зробити на своїй ділянці більше, ніж нам здається. Дизайнерка Катерина Кордун з трапецевидного саду візуально зробила прямокутний, грамотно зонувала невеликий простір та в нашому відео розказує, як це може зробити кожен!

Приємного перегляду!

НАВІГАЦІЯ:
0:00 – Як з трапецевидної ділянки візуально зробити прямокутну?
3:34 – Рослини поблизу паркану та як зробити ці насадження цікавими і нестандартними
6:58 – Стримана та приємна композиція в саду з використанням троянд та м’яти.
8:29 – Недоліки великої кількості хвойних рослин в саду
10:06 – Ділянка білого саду. Які рослини використали та чим керувалися при їх виборі?
14:00 – Геометрія у формі сфери та парасолька. Які рослини та як за ними доглядати?
16:49 – Нівакі. Особливості унікальності рослини.

Вітаю! Це програма “Ландшафтний дизайн”, я - Андрій Каранда.
Сьогодні поговоримо про геометрію в саду. Авторка саду, про який ми сьогодні говоритимемо - Катерина Кордун.

В саду Катя використала лінії, що мають прямі кути. Ділянка всього лише 10 соток, а будинок займає велику площу. Окрім того, ділянка не прямокутна, як здається, а трапецевидна. За допомогою цих ліній Катерина намагалася ділянку розширити та максимально залишити багато газону, адже цього хотіли замовники.

Чи не першим на ділянці в око впадає живий бордюр із самшиту, поблизу троянди та сосни. Зробили це тому, що ділянка постійно залита сонцем, а сосни дали легку тінь, перебувати тут стало приємніше. За допомогою самшиту ділянка поділилась на дві окремих зони, ніби дві кімнати. Водночас простір не перекривається, не стає візуально меншим, а навпаки збільшується, адже ділянка проглядається, і є перспектива.

Крім цього, висаджені липи, довкола кожної є обрамлення-квадрат. Він заходить на газон, а всередині висаджені злаки, лаванда. Посадка не рядова, адже ми хотіли зробити так, щоб насадження виглядало цікавіше, і водночас не садити біля паркану, аби не заважало сусідам.

Поблизу паркану ми використали легкі, ажурні рослини. За бажанням клієнтів ми не використовували також багато квітучих рослин. В основному робили акцент на хвойні та вічнозелені рослини. Хоча я все ж переконала хоч десь використати кольорові елементи, аби була динаміка та зміни в саду. Ми їх використали кілька, що посезонно замінюють одне одного. До прикладу, коли не квітнуть троянди, то в око впадає котяча м’ята.

На це важливо звернути увагу! Хвойні рослини майже не змінюються з часом та часто повільнорослі. Це означає, що у вас постійно буде одна й та ж сама картинка перед очима.

У цьому саду частина ділянки засаджена в ряд білими рослинами - гортензіями. Смуга наче запрошує пройти далі вглиб саду. Виглядає стримано, але гарно. Окрім гортензій, ми маємо також білого кольору ірис сибірський та фіалку. Вони квітнуть одна за одним. Саме іриси мають заполонити увесь простір під платанами,бо цей сорт розростається дуже рясно. В цьому ж ряду висаджені платани - дерев кулястої форми, що не будуть розростатися. Вони закривають сірий паркан та забирають на себе велику частину уваги.

В саду є ще геометричні форми: сфера, парасолька. Подібні до кулястої форми на цій частині ділянки ми бачимо самшит, лаванду, нівакі. За рахунок цієї об’єднуючої деталі і створюється цілісна композиція.

Звернемо окрему увагу на нівакі. Цю рослину потрібно садити у максимально легкий ґрунт, точно не на газоні.

Дякуємо Катерині за всі ці корисні поради та власний вдалий приклад того, як можна адаптуватися під різні умови та зробити чудовий сад.

З вами була програма ландшафтний дизайн, я - Андрій Каранда. Побачимося!


Додавайтесь в друзі:
Instagram: https://www.instagram.com/karanda_landscape
Facebook: https://www.facebook.com/KarandaLandscape
Сайт: http://karanda.com.ua/

Підписуйтесь на канал: https://www.youtube.com/channel/UCfSbuwaa-Bln5F7XXyw5pig


Раджу до перегляду:


Квітник із багаторічників:
https://www.youtube.com/watch?v=Vo0mRSPpsYc&;t=51s

ТОП рослин маленького саду. Як створити комфорт:
https://www.youtube.com/watch?v=lpZ4b6tfIQY

Karanda Landscape – канал Андрія Каранди про ландшафтний дизайн. Робимо так, що будь-яка ділянка набуває сучасного вигляду, має власний стиль та практична в догляді. Відкриті до ваших коментарів та запитань!


#АндрійКаранда #ландшафтныйдизайн #геометриясада
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить