Що таке #ЄСВ? Єдиний соціальний внесок, або так званий пенсійний внесок – це обов’язковий страховий внесок до Пенсійного фонду України, його повна назва «Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»...
Ще відео на цю тему:
👉 Як подати звіт з ЄСВ за 4 квартал → https://youtu.be/QBZzabx53D8
👉 Консультація бухгалтера для ФОП та ТОВ → https://youtu.be/NqKmA4RT6EY
🕒 0:00 — Вступ #Zrobleno
🕒 0:27 — На що нараховується ЄСВ
🕒 2:26 — Хто може не платити ЄСВ
🕒 3:41 — Звітність за ЄСВ
🕒 4:11 — Штраф за несплату ЄСВ
❗️ Консультація Бухгалтера Zrobleno за 50 гривень
📱 Телефонуйте — 0443338909
💬 Пишіть в Viber / Telegram — https://button.amocrm.ru/dvzxt
🧑🏻💻 Дивіться сайт — https://zrobleno.com/
Питання реєстрації та обліку платників єдиного внеску регулюється не податковою, а безпосередньо Пенсійним фондом України
Ставка ЄСВ дорівнює 22% від бази оподаткування. Для ФОПів на загальній системі – це 22% від чистого прибутку, тобто доходи мінус расходи маємо чистий прибуток. 22% від цієї суми маємо сплатити в Пенсійний фонд. Для ФОПів на спрощеній системі, тобто ФОПів 1,2 та 3 групи – 22% від розміру мінімальної заробітної плати.
У 2021 році розмір мінімальної зарплати маємо такий:
з 1 січня (6000 грн) та з 1 грудня (6500 грн). А отже мінімальний страховий внесок з ЄСВ:
з січня по листопад - 1320 грн. (або 3960 за 1,2 та 3 квартал);
за грудень - 1430 грн. (або 4070 за квартал)
Періодом, у якому відбувається нарахування ЄСВ та відповідно за який потрібно сплачувати ЄСВ – є календарний квартал. ФОПи усіх форм оподаткування сплачують ЄСВ до 19 числа місяця, наступного за звітним кварталом, тобто до 19 квітня за 1 квартал, до 19 липня за 2 квартал, до 19 жовтня за 3 квартал та до 19 січня за 4 квартал.
До речі, ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану ФОПа та незалежно від того, чи є у ФОПа дохід, чи такий дохід відсутній. Але, чинним законодавством встановлені випадки, коли ФОП може не платити ЄСВ. Такі випадки розглянемо далі.
З 1 січня 2021 року самозайняті особи (ФОП, фізособи, які здійснюють незалежну профдіяльність, члени фермерського господарства), які перебувать на загальній системі оподаткування, зможуть не сплачувати за себе ЄСВ в разі відсутності прибутку. Тобто, якщо ФОПом-загальносистемником не буде отримано дохід у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, він матиме право не сплачувати ЄСВ за цей місяць або квартал.
ФОПи, які мають основне місце роботи, звільняються від сплати ЄСВ за себе за ті місяці, за які работодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб. Тобто якщо ви ФОП та водночас з’являєтесь найманим працівником, але не сумісником і це важливо, то ви, як ФОП звільняєтесь від сплати ЄСВ за себе.
Звільняються від сплати ЄСВ за себе ФОПи, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю
Через карантин ФОПи І групи звільняються від сплати ЄСВ за період січень-травень 2021 року.
Щодо звітності. ФОПи 1 та 2 групи звітуються з ЄСВ у складі Декларації платника єдиного податку за 2021 рік у додатку 1 Розрахунок ЄСВ. Строк подачі такої декларації – 1 березня 2022 року. ФОПи 3 групи заповнюють Додаток 1 до Дкларації платника єдиного податку за 4 квартал 2021 року. Строк подачі звіту для ФОПів 3 групи – 9 лютого 2022 року.
Щодо штрафів. Законодавство передбачає відповідальність за невчасну сплату, несплату ЄСВ, а також за неподання звіту з ЄСВ, яка буде мати негативні наслідки для бізнесу ФОПа.
Отже, якщо Ви не сплатили ЄСВ у встановлені законом строки, то на Вас буде накладено штраф у розмірі 20% від суми, яка не була сплачена до бюджету. І звичайно ж, за невчасно сплачене ЄСВ – ФОПу буде нараховуватись пеня. Пеня становить 0,1% від несплаченої суми ЄСВ за кожен день прострочення оплати.
#Бухгалтер Zrobleno
розгорнути опис
згорнути опис