Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові дуже мистецьки відсвяткував 30-ту річницю Незалежності України: вранці 24 серпня до музею завітали члени Запорізької організації національної спілки художників України, котрі провели на мальовничій садибі музею пленер, а по обіді за участі ансамблю народної пісні та побутового танцю "Оксамит" (м. Запоріжжя, художній керівник Лариса Купчинська) у музеї відбулася презентація авторського проєкту «Історія України-Руси у постатях і образах».
Проєкт, який тут представлено до тридцятої річниці незалежності України та 155-річчя Михайла Грушевського – мистецьке бачення постатей українських державників та подій, що відображають шлях нашої країни до своєї самостійності, утвердження і посідання гідного місця у колі європейських держав і світового співтовариства.
На виставці експонуються твори знаних художників, майстрів мистецької справи: Мирона Яціва, Володимира Гамаля, Ярослава Юзьківа, Миколи Опанащука, Василя Семенюка.
МИРОН ЯЦІВ (1929-1996) - український графік, педагог, доцент Львівської академії мистецтв. Народився в 1929 році у селі Голешів Журавнівського деканату (зараз Жидачівський район Львівська область). Закінчив Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва. З 1962 року і до кінця життя працював викладачем “Основ композиції” на кафедрі проектування інтер’єрів ЛДІПДМ. З 1962 року брав участь у виставках. Активно працював у станковій і книжковій графіці.
Мирон Яців оформив понад 50 книг, створив проекти військової атрибутики та одностроїв для сучасного війська, брав участь у розробці проектів грошових знаків України, працював у жанрі екслібрису, оформлення музейних експозицій та виставок, виховав цілу плеяду сучасних художників.
Роботи Майстра зберігаються в родині, а також збірках багатьох музеїв, зокрема – Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові.
ВОЛОДИМИР ГАМАЛЬ - український скульптор, працює в ділянці монументальної та станкової скульптури.
Народився в 1948 році у місті Чернівцях. Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва та відділ скульптури Естонського державного художнього інституту в Талліні.
Учасник міжнародних та загальнодержавних виставок. Роботи художника знаходяться у державних та приватних колекціях України, США, Канади, Німеччини.
ЯРОСЛАВ ЮЗЬКІВ - український скульптор, працює в ділянці монументальної, станкової та дрібної пластики. Член Національної спілки художників України та Клубу Українських митців (КУМ). Мешкає у Львові. Викладає у Львівському коледжі декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша.
Ярослав Юзьків народився в 1955 році в місті Долина Івано-Франківської області. Творчу діяльність розпочав 1980 року, ще під час навчання у Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва. Відтоді постійно бере участь у регіональних, загальнонаціональних і міжнародних виставках, конкурсах, симпозіумах, творчих пленерах.
Твори художника представлені у приватних колекціях в Україні й за кордоном, збірках музеїв і громадських організаціях.
МИКОЛА ОПАНАЩУК - львівський графік і живописець. Заслужений діяч мистецтв України. Професор Львівської національної академії мистецтв.
Микола Опанащук народився 1947 р. в селищі Пулини поблизу Житомира. Навчався на відділенні килимарства Решетилівського професійно-технічного училища, а згодом вступив до Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.
Мав 150 виставок малярства і графіки в Україні та за кордом, з них понад 30 персональних. Микола Опанащук став Лауреатом міжнародної виставки у Польщі (1991), відзначений журі міжнародної виставки в Канаді (1991) і журі міжнародної виставки-бієнале в Польщі (1993), Україні (м. Львів, Весняний мистецький салон (2012; 2015; 2017).
ВАСИЛЬ СЕМЕНЮК - український художник, працює в галузі живопису, графіки, декоративно-прикладного мистецтва. Заслужений діяч мистецтв України, Народний художник України, член Національної спілки художників України . Доцент Львівської національної академії мистецтв
Народився 1957 року в селі Чорний Потік Івано-Франківської області. Закінчив Український поліграфічний інститут ім. І. Федорова. Автор численних живописних композицій за мотивами творів В. Симоненка, Б.-І. Антонича, О. Ольжича та багатьох інших.
розгорнути опис
згорнути опис