Головна Популярне Увійти Зареєструватися Про проект Ми у Facebook

Микита Кожум'яка

Про кіно
Опубліковано: 31 груд. 2020 р.
Дивитись за посиланням: https://megogo.net/ua/view/2959651-mikita-kozhum-yaka.html

«Микита Кожум'яка» (в іноземному прокаті «Драконячі чари» (англ. The Dragon Spell)) — український 3D-анімаційний фільм-фентезі, знятий Мануком Депояном.

Це історія про хлопчика Микиту, який повинен врятувати світ людей і світ магії від відьми: продовження історії відомого героя Кирила Кожум’яки, який переміг останнього Змія, тільки головним героєм цієї історії став його 12-річний син Микита, який не володіє дивовижною фізичною силою батька і лише завдяки силі характеру повинен перемогти Змія та врятувати світ. У чарівному світі Микиту та його нових друзів будуть чекати багато смішних і динамічних пригод. Дивовижна казка із захоплюючим сюжетом і щасливим кінцем, в якій розповідається про щирі почуття, справжню дружбу і про те, що справжнє геройство не у фізичній силі, а у силі духу.

Розробка проєкту під назвою «Микита Кожум'яка та вогняна квітка» почалась у 2007 році, але після препродакшну довелося повністю змінити весь процес виробництва комп'ютерної графіки, на що в інвесторів не вистачило грошей. Внаслідок фінансово-економічної кризи фільм залишився без фінансування й у 2008 році проєкт було повністю заморожено через втрату фінансування від спонсору проекту - анонімного українського бізнесмена. Відновилась робота над фільмом лише у 2011 році кінокомпанією Panama Grand Prix завдяки українським інвесторам та підтримці Держкіно у розмірі в 4 мільйони гривень, що становило тоді п’яту частину бюджету мультфільму. Режисер фільму Манук Депоян розповів, що над створенням стрічки протягом двох років активно працював колектив з декількох сотень осіб. Кістяк аніматорів, за його словами, складали українські художники а анімація створювалася в Києві, Харкові та Одесі.

Сценарій та зйомки фільму створювався англійською, аби його могли адаптувати в американських сценаристів для того, аби діалоги й сцени були емоційнішими та реальнішими. Сценарій і зйомки робились англійською мовою через те, що дублювати англійською після українського озвучування значно складніше, ніж навпаки, через специфіку англійської фонетики і лексики.

Постановкою анімаційних сцен займався Віктор Андрієнко, який також озвучив декількох персонажів, зокрема друга головного героя кажана Едді. За словами одного із продюсерів, над фільмом працювали понад 200 осіб

Прем'єра стрічки в Україні відбулась 13 жовтня 2016 року. У серпні 2017 року стрічка брала участь у відборі на висування фільму від України на ювілейну 90-ту кінопремію «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою».

Музику до фільму написав Сергій Круценко. Спеціально для фільму було записано 7 пісень, головну з яких виконує співачка Злата Огнєвіч.
розгорнути опис
згорнути опис

Можливо зацікавить